12. listopadu 2008 13:45 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Necid je poprvé v reprezentaci

Necid v sešívaném dresu válí. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Necid v sešívaném dresu válí. | foto: ČTK

PRAHA Devatenáctiletý slávistický útočník Tomáš Necid byl dnes poprvé povolán do fotbalové reprezentace. Kouč Petr Rada pozval nejlepšího ligového kanonýra k poslednímu letošnímu utkání, které sehraje český tým za týden na hřišti San Marina.

Český tým čeká v tomto kalendářním roce poslední zápas v boji o mistrovství světa proti papírově nejslabšímu soupeři ve skupině. Trenér se odhodlal po velké kritice povolat aktuálně nejlepšího střelce ligy, který si tak může připsat první ostruhy v seniorské reprezentaci. V těch mládežnických výběrech, stejně jako v lize, již prokázal, že schopnosti skvělého střelce mu nechybí.

Podívejte se na jeho medailonek:

Jeho nominace tak byla spíše otázkou času. Zpráva o nominaci zastihla v Edenu. Slávistickému webu se hned svěřil s prvními dojmy: "Zahrát si v reprezentaci byl můj velký sen už od dětství, je to pro mne velká čest. To, zda opravdu nastoupím, záleží na trenérovi, ale už samotná nominace je pro mne poctou. Nemyslím si, že v mé nominaci hrálo roli to, že bude soupeřem právě San Marino, každý zápas reprezentace je stejně důležitý," uvedl pro www.slavia.cz.

V osmnáctičlenné nominaci stále chybí čerstvě uzdravený Marek Matějovský, naopak se vracejí zotavení Jan Polák a Tomáš Ujfaluši.

Nominace pro zápas v San Marinu:

Brankáři:
Petr Čech (Chelsea), Daniel Zítka (Anderlecht)

Obránci:
Zdeněk Grygera (Juventus), Marek Jankulovski (AC Milán), Zdeněk Pospěch (Kodaň), David Rozehnal (Lazio Řím), Tomáš Ujfaluši (Atlético Madrid),

Záložníci:
David Jarolím (Hamburger), Radoslav Kováč (Spartak Moskva), Jaroslav Plašil (Osasuna), Jan Polák (Anderlecht), Jan Rajnoch (Mladá Boleslav), Radek Šírl (Zenit Petrohrad), Libor Sionko (Kodaň),

Útočníci:
Milan Baroš (Galatasaray), Martin Fenin (Eintracht Frankfurt), Tomáš Necid (Slavia Praha), Václav Svěrkoš (Baník Ostrava)

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz