12. června 2008 10:00 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Nedokázali jsme uhlídat Deca a Ronalda

Antonín Panenka.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Antonín Panenka. | foto: ČTK

PRAHA Zcela jistě jsme proti Portugalcům předvedli lepší výkon než proti Švýcarům. Jenže si uvědomme, že jsme hráli proti daleko kvalitnějšímu soupeři. Prvních dvanáct minut bylo trochu rozpačitých.

 Dostali jsme gól, ale naštěstí jsme brzy vyrovnali. Ve druhé polovině prvního poločasu jsme hráli určitě aktivněji, ale do žádného brejku či větší šance jsme se nedostali. Ve druhém poločase to už pak bylo určitě lepší.

Nasazení Milana Baroše od začátku zápasu mě sice hodně překvapilo, ale na hřišti odvedl dobrou práci; jeho přítomnost byla určitě znát. Já ale osobně systém hry s jedním útočníkem neuznávám, protože hráč na hrotu zůstává v podstatě ztracený.

Z našeho mančaftu se mi líbil nejvíc Libor Sionko. Hodně toho naběhal, ve druhé půli snad třikrát vystřelil, určitě byl naším nejaktivnějším hráčem. Vstřelil navíc hezký gól, při kterém mu Polák málem ukopl hlavu... Sionko šel do balonu důrazně, neohroženě, přesně tak, jak se má do soubojů chodit. Bohužel ale nejsme mužstvo, které by často vyhrávalo góly ze hry. Takže musíme vy užívat alespoň standardní situace.

U Portugalců se mi líbili nejvíc Deco a Ronaldo, Deco byl ale možná ještě o něco lepší. Jejich hra má myšlenku, dokážou zrealizovat kolmou přihrávku mezi obránce. I v tom jsou skutečně na špičkové úrovni. A bohužel střed naší obrany je občas uhlídat nedokázal...

KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo
KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo

Měli jste možnost si přečíst o mém porodu a o pobytu v porodnici na šestinedělí. Nyní bych chtěla rozvést poslední a nejtěžší část mého příběhu. První půlrok mého mateřství.