Středa 6. prosince 2023, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nedvěd je prý na odchodu z Juventusu. Může za to očekávaný příchod Zidaneho?

Sport

  14:45
turín - Pavel Nedvěd je prý na odchodu z Juventusu Turín. Viceprezident klubu, který je členem vedení staré dámy od roku 2009, kdy v klubu ukončil hráčskou kariéru, má z turínského klubu odejít kvůli očekávanému příchodu jiné bývalé legendy Juventusu - Zinedina Zidaneho. Ten v předchozích třech sezonách dovedl jako trenér Real Madrid ke třem triumfům v Lize mistrů v řadě.

Éra Pavla Nedvěda v Juventusu Turín je nejspíš u konce. foto: MAFRA

520 tisíc dresů za první den, milion followerů navíc. Ronaldo v Itálii táhne

Pětačtyřicetiletý Nedvěd je ve vedení klubu nejvýše postaveným mužem, nad ním už je jen prezident Juventusu Andrea Agnelli. 

Na toto místo se vypracoval i kvůli tomu, že v klubu působí dohromady 18 let poté, co ještě jako hráč přestoupil z Lazia Řím. 

Srdce fanoušků si držitel Zlatého míče z roku 2003 získal především tím, že klub neopustil ani po jeho pádu do druhé nejvyšší soutěže, kam byl Juventus poslán kvůli korupční aféře kolem tehdejšího šéfa Luciana Moggiho.

Nyní však v klubu nečekaně končí. A to přesto, že ambice klubu po příchodu nejlepšího hráče současnosti Cristiana Ronalda z Realu Madrid výrazně stouply. 

„Podle našich exkluzivních informací Pavel Nedvěd na devadesát procent opustí Juventus. Černobílí jsou zaskočeni,“ píše fanouškovský web klubu juvelive.it.

Do Skalné poslali na zápas dokonce klubovou televizi Juventusu.
Rodák z Chebu do velkého fotbalu nakoukl v dresu Dukly Praha, zahraniční celky...

Příčinou Nedvědova odchodu má být fakt, že se novým šéfem klubu má stát Zidane. Rozhodující pravomoci někdejšího českého záložníka by tak v případě Zidanova příchodu výrazně klesly.

Pokud by skutečně k Nedvědovu odchodu a Zidaneho příchodu skutečně došlo, došlo by symbolicky k obnovenému střídání stráží. Nedvěd totiž v roce 2001 v Juventusu nahradil Zidaneho na pozici špílmachra týmu.

Spekulace o Nedvědova odchodu se v Itálii šíří od té doby, kdy byl v klubu minulé pondělí představen Ronaldo, který do klubu přišel z Realu v přepočtu za 2,6 miliardy korun. 

Druhý nejvyšší muž vedení Nedvěd u ní chyběl, protože byl na dovolené v Miami, kde nyní je s Juventusem na jeho zámořské tour před novou sezonou.

Autor:

Aby byly potraviny čerstvé: Soutěžíme o chladící kapsy od Nowaca
Aby byly potraviny čerstvé: Soutěžíme o chladící kapsy od Nowaca

Chladící tašky jsou užitečné pro udržení potravin a nápojů chladných, když jste mimo domov. Jsou skvělé i pro každodenní použití, například při...