17. září 2008 23:39 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Nedvěd se vrátil vítězstvím

Snaha Carlose Téveze (v červeném) ke gólu nevedla, ManU hrál s Villarealem bez branek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Snaha Carlose Téveze (v červeném) ke gólu nevedla, ManU hrál s Villarealem bez branek. | foto: ČTK

PRAHA První kolo Ligy mistrů je úspěšně za námi. Dnešní zápasy na rozdíl od těch včerejších příliš překvapivé výsledky nepřinesly. Nedařilo se dnes ani jednomu anglickému celku – Arsenal zachraňoval remízu v Kyjevě, Manchester nedokázal překonal obranu Villarealu a pouze s ním remizoval 0:0. Úspěšný návrat do Ligy mistrů zažil Nedvěd a spol., když Juve porazilo Zenit Petrohrad i s Radkem Šírlem v sestavě 1:0.

Zatímco včera Chelsea a Liverpool FC výsledkově a také herně zářili, dnes Arsenal ani Manchester herně nezklamali, s výsledky však ostrovní giganti spokojení být nemohou. "Gunners" mohli do poločasu vést v chladném Kyjevě 4:0, místo toho trefovali buďto domácího brankáře nebo těsně míjeli brankovou konstrukci. Domácím poté stačila jedna akce ve druhém poločase, souboj v pokutovém území a proměněná nařízená penalta a bylo to 1:0.

Co na tom, že rozhodčí při jejím posouzení chyboval. Arsenal poté v závěru díky kapitánovi Gallasovi alespoň srovnal, i když také po chybě tentokrát pomezního rozhodčího. Hostující stoper stál v jasném ofsajdu, do kterého jej tečí centru Van Persie vystavil spoluhráč Adebayor.

Také svěřenci Alexe Fergusona si proti Villarealu vypracovali spoustu gólových příležitostí, koncovka však byla v podání "Rudých ďáblů" mizerná. A pokud již nezaváhali a překonali výborného gólmana hostí, budťo hasili požár obránci, nebo byly proti tyče či břevno. Domácí nespasil ani navrátilec Ronaldo, který nastoupil v průběhu druhého poločasu, ani herecké etudy Parka, který si třikrát (z toho jednou oprávněně) snažil vymodlit penaltu. A když v závěru přehlédl rozhodčí také evidentní ruku v pokutovém území hostí po centru Ronalda, dospěl zápas do bezbrankového konce.

Juventus obnovenou premiéru "zvládl", přestřelka v Lyonu skončila bez vítěze, Borisov padl
Návrat mezi evropskou smetánku zvládl italský velkoklub Juventus Turín. Ten v sestavě i s oběma Čechy Nedvědem a Grygerou herně neoslnil, ovšem chytrost Del Piera a chyba Malafeeva v brance Zenitu stačili na hubené vítězství 1:0. Nezasloužené. Hosté byli po celé utkání živější a nebezpečnější, ale na Buffona nevyzráli postupně Danny, Aršaniv s Pogrebňakem a ani český krajní obránce Radek Šírl. Přesto hráči Zenitu Evropě opět dokázali, že se s nimi musí počítat.

Sestřih Juventus - Zenit

Nejofenzivnější zápas dne se odehrál ve francouzském Lyonu. Poslední sedminásobní šampioni Francie se pustili do Fiorentiny pořádně zhurta, ale na Freye si nepřišli. Tomu několikrát v první poločase pořádně zvonilo v uších, to když domácí hráči trefovali konstrukce branky, kterou hájil. Hostům naopak k vedení 2:0 stačili dva rychlé brejky, které vždy skončili stejně – přesnou hlavičkou kanonýra Gilardina.

Lyonští tlačili také ve druhém poločase a dočkali se zasloužené odměny, když díky Piquionnemu a tečované střele agilního Benzemy dokázali srovnat na konečných 2:2. Čtyři branky padli i na stadionu Dragao v Portu, kde domácí FC hostilo Fenerbahce. Více radosti si z branek užili domácí fanoušci, brankář hostí lovil míč ze své sítě hned třikrát. Hráči Fener se zmohli pouze na korekci skóre zásluhou Güizy.

Další překvapení v podobě úspěchu outsidera (jako včere AS Řím a Brémy) dnes nepřipustil Real Madrid. Hosté z Borisova se občas ani nedostali na útočnou polovinu hřiště a výsledek 0:2 je pro ně ještě milosrdný. O branky "Bílého baletu" se poděli Sergio Ramos a Ruud van Nistelrooij.

VÝSLEDKY:

Skupina E:

Manchester United - Villarreal 0:0

Rozhodčí: Stark (Něm.). Diváci: 70.000.

Celtic Glasgow - Aalborg 0:0

Rozhodčí: Trefoloni (It.). ČK: 79. Beauchamp (Aal.). Diváci: 58.000.

Skupina F:

Steaua Bukurešť - Bayern Mnichov 0:1 (0:1)

Branka: 15. Van Buyten. Rozhodčí: Bo Larsen (Dán.). Diváci: 18.000.

Olympique Lyon - AC Fiorentina 2:2 (0:2)

Branky: 73. Piquionne, 86. Benzema - 12. a 42. Gilardino. Rozhodčí: Fröjdfeldt (Švéd.). Diváci: 37.000.

Skupina G:

FC Porto - Fenerbahce Istanbul 3:1 (2:1)

Branky: 11. Lisandro López, 14. Lucho González, 90.+2 Lino - 29. Güiza. Rozhodčí: Layec (Fr.). Diváci: 52.000.

Dynamo Kyjev - Arsenal 1:1 (0:0)

Branky: 64. Bangoura z pen. - 88. Gallas. Rozhodčí: Medina Cantalejo (Šp.). Diváci: 34.000.

Skupina H:

Juventus Turín - Zenit Petrohrad 1:0 (0:0)

Branka: 76. Del Piero. Rozhodčí: De Bleeckere (Bel.). Diváci: 22.000.

Real Madrid - BATE Borisov 2:0 (1:0)

Branky: 11. Sergio Ramos, 57. Van Nistelrooij. Rozhodčí: Hamer (Luc.). ČK: 62. Khaguš (Bor.). Diváci: 50.000.