24. května 2011 9:00 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Nejasnosti zůstávají. Slavia věří, že licenci získá

Slavia | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Slavia | foto: ČTK

PRAHA Po měsících dohadů by mělo zaznít konečné slovo. Zůstane Slavia v první lize? Odpověď dnes poskytne licenční tribunál fotbalového svazu. Nový vlastník klubu věří, že licenci na druhý pokus získá, řada pochybností tolik optimismu nevzbuzuje.

Fanouškům Slavie nezbývá než věřit, že odvolání proti neudělení profesionální licence dobře dopadne. V opačném případě by jejich klub poprvé v historii spadl až do třetí ligy. Situace v Edenu těsně před stěžejním verdiktem rozhodně není úplně přehledná. 

"Jsme přesvědčení, že jsme požadavky svazu objektivně naplnili a licenci svazu získáme," řekl včera LN mluvčí Natland Group Rostislav Starý. Jeho vyjádření se zásadně neliší od stanovisek, která investiční skupina poskytla v minulém týdnu. Jen zdánlivý klid přineslo vyjádření investičního ředitele Natlandu Josefa Vojty, který sdělil, že jsou uhrazené všechny nezbytné dluhy. To ovšem v praxi znamená, že řada dluhů Slavie zůstává nesplacená. Třeba rozšířená představa, že klub již vyřešil veškeré dluhy vůči hráčům, je mylná. Na jejich účtech se zatím objevily jen nedoplatky za minulý rok. Víc licenční manuál nežádá, zbývající peníze by měly doputovat k fotbalistům podle splátkového kalendáře do konce června. Podle informací LN už hráči podepsali prohlášení o bezdlužnosti, která může Slavia využít jako jeden z argumentů, proč by měla licenci dostat.

Nejvíc ožehavé zůstávají vztahy se společností ENIC. Vůči Slavii má soudem uznanou pohledávku ve výši 110 milionů korun a také si u soudu nárokuje majoritní podíl akcií, o který přišla po navýšení základního jmění o pojistky hráčů.

"Od klienta mám stále pokyn jednání nekomentovat," řekl právní zástupce britské společnosti Petr Slach. Stejně mluvil i mluvčí Starý za Natland. Z toho se dá usuzovat, že k posunu ani po jednáních v Londýně z minulého týdne nedošlo. Zároveň si je Natland zřejmě jistý, že dohodu s ENIC pro zisk licence nepotřebuje. Dá mu licenční tribunál za pravdu? Víc se veřejnost dozví v 16 hodin, kdy v sídle svazu začne tisková konference.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!