16. listopadu 2011 15:56 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Nejvytíženější český hráč Kadlec si vydělal milion

Česko (Kadlec) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česko (Kadlec) | foto: ČTK

PRAHA Čeští fotbalisté zpětně dostanou po úterním postupu na Euro za každý uhraný bod v uplynulé kvalifikaci prémii 50 tisíc korun, dalších 20 tisíc je pak startovné za jednotlivý zápas. Nejvíce tak vydělal obránce Michal Kadlec, který si jako nejvytíženější hráč národního týmu přijde na bonusech na více než milion korun.

Zadák Leverkusenu jako jediný z českého týmu odehrál celých deset utkání - osm zápasů ve skupině a oba barážové duely s Černou Horou. Na hřišti tak strávil maximální možný čas 900 minut.

Za startovné získal 200 tisíc korun, dalších 950 tisíc vyinkasuje jako prémii za 19 bodů. Třináct bodů uhrál národní celek ve skupině, šest pak přidal díky dvěma výhrám v baráži.

Každý výhra na ME za milion. Eur

Fotbalová asociace dostane od UEFA za účast na závěrečném turnaji osm milionů eur, což je přibližně 200 milionů korun. Bonus se může navýšit v případě, že Češi budou na šampionátu bodovat. Každá výhra ve skupině znamená milion eur, remíza polovinu.

Výkonný výbor ještě definitivně neschválil, jak částku rozdělí. Podle manažera reprezentace Vladimíra Šmicra by po odečtení jedné třetiny celkové sumy, která padne na náklady spojené s účastí na Euru, mělo padesát procent připadnout asociaci, čtyřicet procent hráčům a deset procent by mělo jít na nadační fond.

Anketa

Který hráč byl v baráži, ze které fotbalová reprezentace postoupila na Euro, klíčový?

Petr Čech 991
Michal Kadlec 34
Tomáš Sivok 21
Petr Jiráček 542
Václav Pilař 83
Tomáš Rosický 255
Jan Rezek 21
Tomáš Pekhart 16
Někdo jiný 49
ČTK, Lidovky.cz