19. června 2008 22:47 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Němci se procpali do semifinále

Ballack vstřelil vítězný gól zápasu.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ballack vstřelil vítězný gól zápasu. | foto: AFP

BASILEJ Hned první čtvrtfinále fotbalového Eura přineslo překvapení: ve skupině nevýrazní Němci se postavili lehkonohým Portugalcům a potvrdili pověst turnajového týmu výhrou 3:2.

Oba týmy vstoupily do zápasu aktivně a na obou stranách se rodily šance od úvodních minut. Byli to právě Němci, kdo dokázal během pěti minut jít do trháku. Nejprve předvedli šanci, kterou zřejmě odkoukali od svého soupeře, a pak využili slabiny Portugalců - bránění standartních situací.

Jenže Portugalci dokázali ještě do poločasu snížit, a tak bylo stále o co hrát. Jenže ve druhé části znovu udeřilo Německo. Portugalci se dlouho sbírali z šoku, ale v závěru se jim ještě podařilo korigovat. To však bylo vše, a tak Němci slaví.

Klíčové momenty (video)

Výsledek - čtvrtfinále:

Portugalsko - Německo 2:3 (1:2)

Branky: 40. Nuno Gomes, 87. Hélder Postiga - 22. Schweinsteiger, 26. Klose, 62. Ballack. Rozhodčí: Fröjdfeldt - Wittberg, Andrén (všichni Švéd.). ŽK: Petit, Pepe, Hélder Postiga - Friedrich, Lahm. Diváci: 40.000.

Sestavy:

Portugalsko: Ricardo - Bosingwa, Pepe, Carvalho, Ferreira - Petit (73. Hélder Postiga), Moutinho (31. Meireles) - Simao, Deco, Cristiano Ronaldo - Nuno Gomes (67. Nani). Trenér: Scolari.

Německo: Lehmann - Friedrich, Mertesacker, Metzelder, Lahm - Rolfes, Hitzlsperger (73. Borowski) - Schweinsteiger (83. Fritz), Ballack, Podolski - Klose (89. Jansen). Trenér: Flick.