Bayern vede bundesligu už o deset bodů, Herthu zdolal gólem Robbena

17:33aktualizováno  20:44
MNICHOV/PRAHA - Fotbalisté Bayernu Mnichov zvítězili v utkání 13. kola německé ligy 1:0 na hřišti Herthy Berlín. Jedinou branku zápasu vstřelil Arjen Robben. Úřadující mistr má v čele tabulky náskok deseti bodů před Wolfsburgem, jenž má zápas k dobru, a Leverkusenem, který porazil Kolín nad Rýnem 5:1.

Radost fotbalistů Bayernu Mnichov. foto: Reuters

Bayern svého soupeře v prvním poločase přestřílel poměrem 10:0, ale dát gól dokázal pouze v 27. minutě levou nohou Robben. Mnichovský klub si mnoho dalších šancí nevypracoval, těsné vedení ale udržel a v lize zůstává neporažen. Záložník Ribéry nastoupil ke 185. bundesligovému utkání, což se z francouzských fotbalistů povedlo pouze Delpierreovi.

Německá fotbalová liga - 13. kolo

Augsburg - Hamburk 3:1 (50. Altintop, 62. Bobadilla, 70. Verhaegh z pen. - 45.+1 Van der Vaart)

Brémy - Paderborn 4:0 (10. Junuzovič, 48. Selke, 50. Bartels, 80. Aycicek

Hertha Berlín - Bayern Mnichov 0:1 (27. Robben)

Leverkusen - Kolín nad Rýnem 5:1 (26. a 90. Bellarabi, 79. a 88. Drmič, 61. Calhanoglu - 4. Lehmann z pen.)

Schalke - Mohuč 4:1 (9., 25. a 61. Huntelaar, 54. Barnetta - 44. Okazaki)

Hoffenheim - Hannover 4:3 (19. Schwegler, 37. Volland, 59. Polanski, 63. Süle - 43. a 86. Stindl, 52. Joselu).

Schalke vedlo nad Mohučí zásluhou Huntelaara po 25 minutách 2:0. Druhá trefa v zápase byla pro nizozemského reprezentanta jubilejní 100. brankou v dresu Schalke. Ve 44. minutě snížil se sedmi góly nejlepší střelec Mohuče Okazaki.

V druhé pětačtyřicetiminutovce nejprve na 3:1 zvýšil střídající Barnetta a o chvíli později Huntelaar zkompletoval čtvrtý hattrick v německé lize. Vyrovnal tím nizozemský rekord v soutěži, který drželi Robben a Makaay.

Leverkusen zvládl porýnské derby a s Kolínem si poradil poměrem 5:1. Hosté sice otevřeli skóre už ve čtvrté minutě, když Lehmann proměnil penaltu, o vyrovnání se však postaral nejlepší střelec Bayeru Bellarabi.

V 61. minutě povedeným přímým kopem dokonal obrat Calhanoglu, o další dvě branky Leverkusenu se postaral střídající Drmič a na konečných 5:1 upravil znovu Bellarabi. Obránce Tomáš Kalas, jenž hostuje v Kolíně, do hry nezasáhl.

Hamburk s Jaroslavem Drobným v bráně neudržel vedení v Augsburgu a prohrál 1:3. V nastavení prvního poločasu se trefil kapitán hostů Van der Vaart, druhé dějství ale patřilo bavorskému celku.

Hlavičkový souboj. Valentin Stocker (vlevo) a Xabi Alonso.
Trenér Bayernu Mnichov Pep Guardiola.
Robert Lewandowski (vpravo) uhání kupředu. Snaží se ho zastavit Jens Hegeler.
Radost fotbalistů Bayernu Mnichov.

V 50. minutě vyrovnal Altintop, o dvanáct minut později na něj navázal Bobadilla. Potřetí Drobného překonal Verhaegh z pokutového kopu, který byl nařízen po Götzově faulu. Augsburg potřetí v řadě vyhrál a poskočil na čtvrté místo. Hamburský Petr Jiráček šanci v duelu nedostal.

Brémy s Theodorem Gebre Selassiem v sestavě porazily Paderborn 4:0 a z posledního místa se posunuly na nesestupovou čtrnáctou pozici. Do střeleckých statistik se zapsali Junuzovič, Selke, Bartels a Aycicek.