16. prosince 2018 18:15 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

‚Podraz na fanoušky.‘ Do Baníku míří kapitán úhlavního nepřítele

Nemanju Kuzmanoviče už fanoušci Opavy uvidí na hřišti jen jako soupeře v derby... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nemanju Kuzmanoviče už fanoušci Opavy uvidí na hřišti jen jako soupeře v derby... | foto: ČTK

OSTRAVA Je to jako kudla do zad, mají jasno fanoušci Opavy. Kapitán jejich fotbalistů odchází do kádru úhlavního nepřítele, tedy Ostravy. Nemanja Kuzmanovič, který letos pomohl Slezanům po 13 letech zpět do první ligy a napomohl i k podzimní výhře 2:1 v derby právě nad Baníkem, se rozhodl udělat něco, co fanoušci jet těžko odpouští.

Devětadvacetiletý srbský ofenzivní záložník či útočník působí v Česku už sedm let a v Opavě se mu dostalo té cti, že si ho kabina jako cizince zvolila kapitánem.

Teď však Kuzmanovič velkou přízeň opavských spoluhračů hodil za hlavu a podle informací Deníku odejde. A to k nenáviděnému rivalovi, jehož fanoušci jsou spolu dlouhá léta na nože a jejich střety nezřídka končí násilím.

„O Nemanju měli zájem i v zahraničí, ale nakonec dal přednost Baníku,“ řekla Deníku osoba blízká Kuzmanovičovi s tím, že se srbský fotbalista s Ostravou domluvil na dlouholetém kontraktu.

I když informace nebyly oficiálně potvrzeny, už dlouho se mluvilo o tom, že Kuzmanovič do Baníku skutečně přestoupí. Hotovo by mělo být do Vánoc.

„To by už Opava nerozdýchala, přijít o dalšího z taháku Opavy. Pak bych to viděla od deseti k pěti,“ smutnila na facebookové skupině fanoušků Opavy Kristýna Dostálová. 

„Takovou hovadinu jako kapitán Opavy by snad neudělal,“ nechce věřit další opavská fanynka Dali Denča.

Mnohem méně smířlivý byl fanoušek Opavy s přezdívkou Si Slezan. „Jestli to podepíše, tak bude k*rva velký kolaborant, když prohlásil, že do Baníku nepůjde,“ nebral si servítky. 

Zleva Jan Žídek z Opavy a Alexandru Chipciu ze Sparty.
Utkání 8. kola první fotbalové ligy: Viktoria Plzeň - SFC Opava, 15. září 2018...

Dosud byl úhlavním nepřítelem fanoušků Opavy Roman Skuhravý, který jako trenér přivedl Opavu do první ligy, pak ale po osmém kole poprosil klub a ukončení smlouvy, protože se málo vídal s dětmi. Dva dny poté podepsal smlouvu v pražské Dukle. Nyní jím zřejmě bude Kuzmanovič.

larJaroslav Šindelář

Advantage Consulting, s.r.o.
.NET DEVELOPER (45-55.000 Kč)

Advantage Consulting, s.r.o.
Středočeský kraj
nabízený plat: 45 000 - 55 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz