Pondělí 30. března 2020svátek má Arnošt -2 °C polojasno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Nepokoje v Římě: Dva fanoušci zraněni, policie zatýkala

Řím žije finálovým zápasem Ligy mistrů. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Řím žije finálovým zápasem Ligy mistrů. | foto: ČTK

ŘÍM I přes přísný zákaz si lze před dnešním finále fotbalové Ligy mistrů mezi Barcelonou a Manchesterem United v Římě koupit alkohol. Nic na tom nezměnilo nařízení radnice, která se zákazem prodeje alkoholu snažila předejít agresivním střetům mezi fanoušky. Dva příznivci již byli zatčeni za opilství. Uvedl to deník La Repubblica.

Starosta italské metropole vydal nařízení, že od úterý do čtvrtka není dovoleno v barech, obchodech a supermarketech prodávat alkoholické nápoje. Šlo o bezpečností opatření, které mělo pomoci zmírnit agresivitu fanoušků, jejichž střety lze očekávat.

NEPOKOJE V ŘÍMĚ

Ani rozsáhlá bezpečnostní opatření, která v Římě doprovázejí dnešní finále Ligy mistrů mezi Barcelonou a Manchesterem United, nezabránila krvavým násilnostem mezi fotbalovými příznivci. Již dva anglicky hovořící lidé museli být hospitalizováni, poté co je napadli místní chuligáni. Dalších osm fanoušků bylo zatčeno. Oznámila to římská policie.

K prvnímu útoku došlo v noci, kdy třiadvacetiletého amerického turistu napadla před hotelem čtveřice římských mladíků a pobodala ho na stehně. Podle policejního vyšetřování ho kvůli angličtině považovali za britského fanouška. Policie našla mladíka zakrváceného na ulici a odvezla ho do nemocnice. Pachatelé již prý byli dopadeni. V ranních hodinách pak už skutečného anglického příznivce Manchesteru někdo udeřil lahví do hlavy.

Podle zpráv italských médií dochází po celém městě k menším potyčkám mezi příznivci Manchesteru a římskými fanoušky, mezi kterými panuje napětí od roku 2007. Tehdy během dvojutkání Ligy mistrů mezi United a římským AS došlo při nepokojích k několika bodným zraněním.

Policie musela rovněž zadržet osm fanoušků. Dva Britové byli zatčeni, když pod vlivem alkoholu napadli zasahujícího policistu, další dva Britové doplatili na to, že účet v restauraci platili falešnými bankovkami.

Reportéři deníku však večer před finále obcházeli bary a obchody a hned v několika z nich nebyl problém objednat si pivo či koupit láhev alkoholu. Dodržování zákazu mělo být přitom rozsáhle kontrolováno úředníky.

V brzkých ranních hodinách pak policie zadržela dva britské fanoušky, kteří v jednom z místních barů pod vlivem alkoholu obtěžovali ostatní hosty. Jiný Brit byl odvezen do nemocnice, poté co byl před svým hotelem napaden čtveřicí mužů, kteří ho pobodali na stehně.

Očekává se, že se situace ještě zhorší během dneška, až do Říma dorazí 50 tisíc příznivců Barcelony a Manchesteru.

Premium

Španělská nepoučitelnost. Proč zde koronavirus řádí jako v Itálii nebo Číně

Španělští zdravotníci přiváží jednu z madridských seniorek do hotelu, ve kterém... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Dlouhé týdny Španělé sledovali, co se děje v Číně, Íránu a Itálii. Ale nepoučili se. Laxní politici opakují stejné...

Premium

INTERAKTIVNÍ GRAF: Porovnejte, jak se koronavirus šíří v různých zemích

Porovnání čísel z celého světa v našem interaktivním grafu (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Statistik, jak se šíří pandemie nového koronaviru, existují spousty. Někdy je ale těžké dát různá čísla do kontextu....

Premium

Milostná zápletka mladých lidí. Ústřední dvojice tuší, proč je Slunečná hitem

Eva Burešová a Marek Lambora v seriálu Slunečná (2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V lednu vstoupil na televizní obrazovky seriál Slunečná a od té chvíle si získal velké množství fanoušků. Nemalou...

Otestováno: Jak vašim nejmenším chutnalo organické mléko a kaše Kendamil?
Otestováno: Jak vašim nejmenším chutnalo organické mléko a kaše Kendamil?

Dvacet testerek mělo možnost vyzkoušet organické kaše a mléka Kendamil. Ty jsou vyrobeny z kvalitního plnotučného mléka a obsahují důležité vitamíny a minerály, které děťátko potřebuje pro správný vývoj a růst. Jak v testu dopadly?

Najdete na Lidovky.cz