9. května 2011 17:00 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Nervozita v Plzni: Vrbovi i Horváthovi tekly nervy

Pavel Vrba. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pavel Vrba. | foto: ČTK

PRAHA Byl to neobvyklý obrázek. V sobotním duelu mezi Plzní a Mladou Boleslaví nejprve předvedl několik vzteklých reakcí na hřišti kapitán domácích Pavel Horváth, který se navíc nechal v závěru hloupě vyloučit. Po něm reagoval podrážděně na jednu z otázek reportéra České televize kouč Plzně Pavel Vrba, který jej utnul a odešel. A to vše přesto, že Plzeň porazila soka 3:1 a již tuto sobotu může slavit první mistrovský titul.

Plzeň je krok od mistrovského titulu a za jisté konstelace jej může slavit již po tomto - osmadvacátém - kole (pokud Sparta neporazí Bohemku a Západočeši vyhrají v Teplicích). V sobotu porazili Západočeši 3:1 neoblíbeného soka z Mladé Boleslavi, duel se ale nesl v hodně negativní atmosféře.

Nejprve totiž několikrát seřval na hřišti kapitán Pavel Horváth své spoluhráče po "vzoru" sparťanského dua Blažek-Řepka. Zkušený středopolař si neodpustil pár ostrých slov na kolegy i v 86. minutě, kdy se po hraní rukou nechal po druhé žluté kartě zbytečně vyloučit. Vzápětí vzteky zahodil i kapitánskou pásku.

Plzeň - Sparta (Pavel Horváth opouští hřiště)

"Někteří kluci do toho nedávali sto procent," vysvětloval pro Českou televizi plzeňský kapitán po zápase, který se omluvil za své hraní rukou, kvůli kterému zmešká duel v Teplicích. "Budeme si ale muset nějaké věci vyříkat, to ale zůstane v kabině," dodal. Po něm nastoupil před televizní obrazovku kouč Pavel Vrba.

Dlouho se ale nezdržel. Když se reportér České televize David Kalous nadechoval k druhé otázce o závěrečném tlaku, Vrba jej předběhl s odpovědí. "Máme špatnou kondici," vypálil. "Máte špatnou kondici?" zopakoval jeho slova zaskončený Kalous.

Pavel Horváth a Josef Masopust.

"Ano, máme špatnou kondici," řekl bez mrknutí oka Vrba a bez dalších slov odešel. Reagoval nejspíše na kritiku médií, že Plzeň v posledních třech duelech měla problémy ve druhém poločase a podle některých expertů za to může právě horší kondice Západočechů.

Reakce Vrby ale byla zbytečná, stejně tak vzteklé chování jinak vzorného lídra Horvátha na hřišti. Že by na Plzeňské přece jen tlak lídra nejvyšší soutěže doléhal? A jak se to promítne v dalším kole?

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!