Nervózní šlágr ligy opanovala Plzeň, Stanciu dostal červenou kartu

21:00
PLZEŇ - Fotbalisté Plzně ve šlágru 10. kola první ligy doma zdolali Spartu 1:0 a ukončili její neporazitelnost v této sezoně nejvyšší soutěže. Obhájci titulu pražského rivala vystřídali na druhém místě tabulky. Pořadí vede o skóre Slavia, která má ještě k dobru nedělní zápas v Ostravě.

10. kolo první fotbalové ligy: Viktoria Plzeň - Sparta Praha, 28. září 2018 v Plzni. Radost hráčů Plzně z gólu. foto: ČTK

Vypjatý duel v 75. minutě rozhodl Slovák Roman Procházka, jehož střelu tečoval Srb ve službách Sparty Uroš Radakovič. V nastaveném čase dostal červenou kartu hostující Rumun Nicolae Stanciu.

Viktoria doma s letenským týmem v lize neprohrála od roku 2011 posedmé za sebou a ideálně se naladila na úterní zápas Ligy mistrů na hřišti AS Řím.

První velkou šanci si vytvořili v osmé minutě domácí. Kopic našel v pokutovém území Krmenčíka, ale ten z ideální pozice vypálil vysoko nad břevno. O chvíli později sparťan Tetteh při rohu fauloval brankáře Kozáčika, jeho spoluhráč Limberský ghanskému útočníkovi vynadal a lehce do něj strčil, načež ho Tetteh shodil na zem. Rozhodčí Julínek dal Tettehovi i Limberskému žlutou kartu.

Krmenčík se po zaváhání hostující obrany ve 23. minutě dostal do slibného úniku, Nita však domácímu střelci zmenšil úhel a míč vyrazil. Rumunský gólman si chvíli nato poradil i s Kovaříkovým přímým kopem. Sparta zahrozila až ve 29. minutě, kdy nepokrytý kapitán Šural ve vápně vysoko přestřelil.

10. kolo první fotbalové ligy: Viktoria Plzeň - Sparta Praha, 28. září 2018 v...

Závěr první půle i začátek druhého poločasu dlouho nabízel hlavně boj ve středu pole a hodně nepřesností. V 57. minutě dostal trochu víc prostoru sparťan Stanciu a vystřelil vedle.

O chvíli později Stanciu vyslal do úniku Tetteha, jenž sice vyběhnutého Kozáčika přehodil, ale míč dopadl vedle tyčky. Branku z dálky těsně minul i další hráč Pražanů Kanga.

Plzeňští z první velké šance ve druhém poločase skórovali. V 75. minutě Kovařík nacentroval do šestnáctky, Řezník vrátil hlavou míč na Procházku, jehož ránu Radakovič přizvedl pod břevno Nitovy branky.

Těsně před koncem mohl vyrovnat Šural, ale s vyběhnutým Kozáčikem přehodil i jeho branku. V nastaveném čase rozhodčí po přezkoumání u videa udělil Stanciuovi za podražení Limberského červenou kartu místo původní žluté. Západočeši doma vyhráli i pátý ligový zápas v aktuálním ročníku.