Neděle 2. října 2022, svátek má Olívie, Oliver
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nevyhrát s Arménii by byla konečná, má jasno Limberský

Sport

  11:31
PRAHA - V posledních dnech měl nabitý program, neboť s fotbalovou Plzní bojoval o postup do Ligy mistrů. Ale neodpočine si ani teď. Obránce Davida Limberského čekají důležité zápasy s reprezentací o postup na mistrovství světa 2014.

Česko - Řecko (Limberský a Jiráček) foto: Reuters

"Teď jsme přeci jen měli pár dnů, kdy jsme si mohli psychicky odfrknout. V klidu potrénovat a připravit se na ten důležitý páteční zápas proti Arménii," řekl devětadvacetiletý obránce.

Jakým způsobem po tom náročném programu relaxujete?
Hlavně nic fyzicky náročného. Po tréninku si dám třeba kafe nebo se jdu natáhnout. Někdo si pustí film, další si zahrají na playstationu. Relaxujeme, odpočíváme, chodíme na masáže. A třeba ve středu odpoledne za mnou na chvíli přijela rodina. Vždyť já kvůli cestování už ani nevím, jak vypadají děti.

Jste rád, že máte návštěvy povolené?
Celou dobu jsme vlastně jen na hotelu, kam za mnou přijela i rodina. A můžu je vzít jen do lobby baru. Každopádně od čtvrtka už návštěvy povolené nemáme, to se budeme naplno soustředit jen na zápas.

ČTĚTE TAKÉ

Cítíte v týmu, že se blíží důležité utkání?
Samozřejmě si to uvědomujeme. Ale na druhou stranu bychom si ten tlak neměli připouštět - to by bylo kontraproduktivní. Naplno se na ten zápas začneme koncentrovat od čtvrtka. Jsme připraveni se vydat ze všech sil.

Posiluje vás, že reprezentace ty klíčové zápasy většinou zvládla?
Bylo by pěkné, kdybychom v tom pokračovali. Ten závěr kvalifikace chceme zvládnout, abychom se dostali alespoň do baráže. Ale nebude to jednoduché. Arménie je hlavně v útoku strašně nebezpečná.

Jak na ně?
Když eliminujeme tu jejich útočnou sílu, tak naopak v obraně jsou zranitelní. A my máme vpředu výborné hráče. Tři body musíme získat za každou cenu. Jakýkoliv jiný výsledek by byl pořádnou komplikací. Vlastně skoro konečná.

Přepočítáváte v hlavě, kolik bodů by vám na postup mělo stačit?
Tak nějak to tušíme všichni. Na druhou stranu přesně vám to neřekne nikdo, když nevíme, jak dopadnou ostatní zápasy. Na baráž by mělo z těch zbývajících čtyř zápasů stačit devět nebo deset bodů. Věřím, že už v pátek se dostaneme na druhé místo.

Myslíte, že můžete příští týden překvapit i Itálii?
Italové jsou výborní. Ale už se asi nenechají zaskočit jako u nás doma. To jsme byli lepší a je škoda, že jsme nevyhráli. Ale neskládáme zbraně. I s Plzní jsme si dokázali, že hrát se dá s každým.

Zranění jsou Matěj Vydra a Tomáš Hübschman. Jak nepříjemné jsou to ztráty?
A to ještě proti Arménii nemůže kvůli žlutým kartám nastoupit Vláďa Darida. Je to škoda, protože všichni tři by byli v základní sestavě. Ale kluci, kteří nastoupí místo nich, tak jsou stejně kvalitní. Navíc budou mít motivaci ukázat, že do základní sestavy patří. Třeba Pepa Hušbauer má výbornou formu. A stejně jsou na tom další.

Už vám trenér naznačil, jaká bude v pátek vypadat základní sestava?
Trochu se to dá vyčíst podle tréninků. Takže tušíme, jak by sestava mohla vypadat. Asi to není jasné na všech postech, ale tak z devadesáti procent už je trenér rozhodnutý. A jestli nastoupím já? Nevím, vážně nevím.

Autor:

Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Pečujte o své zdraví těmi nejčerstvějšími omega-3 na světě
Pečujte o své zdraví těmi nejčerstvějšími omega-3 na světě

V Norsku, zemi lososů, se nepoužívá výraz šťastný jako blecha, ale šťastný jako losos. I vy teď můžete ochutnat nejprodávanější omega-3, které...

Mohlo by vás zajímat