23. srpna 2011 18:29 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Nic není ztracené, věří kouč Kodaně

Trenér Kodaně Roland Nilsson. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Trenér Kodaně Roland Nilsson. | foto: ČTK

PRAHA Hlavně žádnou paniku. Ať se děje, co se děje. K tomu bude nabádat kouč FC Kodaň Roland Nilsson své hráče před středeční odvetou 4. předkola fotbalové Ligy mistrů proti Plzni, která po utkání v Dánsku drží náskok 3:1.

Nilsson ví, že druhý duel na hřišti v pražském Edenu bude pro dánské šampiony složitý, ale Kodaň se prý jen tak nevzdá. Podle Nilssona je v silách jeho mužstva v Praze vstřelit tři góly, které Seveřané nutně potřebují k tomu, aby mohli dál snít o postupu.

Nilsson po prohře v prvním utkání hráčům dokola opakuje, až neztrácejí víru. "Hlavní je, abychom nezačali panikařit, jako se nám to stalo doma. Ať

Nilsson o taktice:

"Musíme hrát útočně a nátlakově, ale také si musíme dát pozor na plzeňské protiútoky. Zkrátka je nutné najít nějakou rozumnou hranici."

se už zápas v Praze vyvíjí jakkoli," řekl Nilsson na dnešní tiskové konferenci v pražské Synot Tip Areně. "Když ukážeme, co v nás opravdu je, šanci máme," podotkl kouč hostů.

První duel, kdy Plzeň zaskočila Kodaň na jejím stadionu, by podle Nilssona měl být dostatečným varováním. "Právě tam jsme začali zmatkovat poté, co jsme si dali vlastní gól. Otevřeli jsme Plzni prostor k brejkům, dostali druhou branku a vůbec nekontrolovali své emoce. Když jsme snížili, zase jsme byli vzápětí potrestáni dalším gólem. Ve středu musíme zachovat větší klid," konstatoval Nilsson.

Jeho tým musí v pražském Edenu dát nejméně tři branky, aby se udržel ve hře. Nilsson nepochybuje, že Kodaň na takový kousek má. "Mluvíme o tom už týden, že to není ztracené. Tak teď je čas na hřišti ukázat, že to opravdu je v našich silách," uvedl Nilsson.

Trenér Kodaně Roland Nilsson.

Podle něj by bylo ideální, kdyby Kodaň znervóznila Plzeň vedoucí brankou. "Rychlý gól by pro nás byl velkým povzbuzením," podotkl bývalý švédský reprezentační zadák.

Zatím si nepřipouští, že by Kodaň do Ligy mistrů nepostoupila. A jaké následky by to pro klub mohlo mít. "Bavme se o tom, až se tak opravdu stane. Teď se musíme soustředit jen a jen na zápas," prohlásil Nilsson.

Dánská strana prý nepovažuje za plzeňskou nevýhodu, že se odveta nehraje na domovském stadionu Západočechů ve Štruncových sadech, ale v Praze. "Nevím, jak jsou na tom na svém hřišti, ale tady (v Edenu) je krásný nový stadion a oni tady už několikrát hráli. Navíc jsme pořád v Čechách, přijeli jsme jako hosté. Výhoda bude pořád na straně Plzně," řekl kapitán Kodaně Mathias Jörgensen.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!