22. října 2008 21:00 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Nike Premier Cup vyhráli mladí slávisté

Vítězný celek turnaje - fotbalisté SK Slavia Praha. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vítězný celek turnaje - fotbalisté SK Slavia Praha. | foto: nike.comLidovky.cz

PRAHA Slávisté vládnou českému fotbalu. Potvrdil to také letošní 13. ročník mládežníckého Poháru ČMFS hráčů do 15 let, který vyvrcholil dnešním finálovým turnajem. Vítězství týmu z Edenu se nerodilo lehce, jejich soupeř Bohemians 1905 padl až po penaltovém rozstřelu.

Finálový turnaj jako by potvrdil fakt z Gambrinus ligy - již v první kole totiž skončily naděje na úspěch pro pražskou Spartu, v jejímž tréninkovém centru na Strahově se závěrečné kolo odehrálo. Naopak celý turnaj ovládli nadějní fotbalisté druhého pražského "S" Slavie. Ve finále porazili sešívaní "klokany" Bohemians 1905, třetí skončil tým Plzně.

Před samotným finále proběhnl zápas osobností českého fotbalu a showbussinesu. Účastnili se např. Jirka Mádl, Zbyněk Drda, Vlasta Horváth, Jiří Novotný, Radek Bejbl a další. Za tým AC Sparta Praha nastoupí např. Jan Stejskal, Martin Frýdek, Horst Siegl, Michal Horňák. Po turnaji následovala krátká "podpisovka".

Vítězný tým SK Slavia Praha získal ceny od Nike v hodnotě 100 tisíc korun a zároveň postoupil do Evropské kvalifikace, která se bude konat v květnu 2009. První dva finalisté z Evropského finále pak postoupí na celosvětové finále, které se koná pod patronací Manchester United.

Výsledky 13. ročníku Premier Cupu:
1. SK Slavia Praha
2. Bohemians 1905
3. FC Viktoria Plzeň
4. 1. FC Hradek Králové
5. FC Banik Ostrava
6.
FC Vítkovice
7. SK Kladno
8.
1.FC Brno

Antonín Vavrda a www.premiercup.cz, Lidovky.cz