13. prosince 2015 17:57 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Nizozemsko a Belgie prý ve volbách pořadatele MS 2018 uplácely

Zklamáný nizozemský fotbalista Stefan de Vrij. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zklamáný nizozemský fotbalista Stefan de Vrij. | foto: Reuters

HAAG Nizozemsko a Belgie se při společné kandidatuře na pořádání fotbalového mistrovství světa v roce 2018 snažily zajistit si před volbami hlasy pomocí úplatků. Napsal to nizozemský list De Volkskrant, novináře o vyšetřování informoval nejmenovaný člen výkonného výboru FIFA.

Představitelé organizačního výboru údajně v roce 2009 zaplatili minimálně 10.000 eur Guinejci Amadouovi Diallovi, jenž tehdy úzce spolupracoval s dnes už bývalým funkcionářem FIFA Mohamedem bin Hammámem.

Vlivný katarský funkcionář byl od roku 2002 až do svého doživotního zákazu působení ve fotbale v roce 2011 šéfem asijské konfederace.

Nizozemský svaz informace rozhodně popřel, proti obvinění se ohradil i Diallo. „Nikdy jsem neviděl ani jediný cent. Nikdy,“ prohlásil.

Společný projekt Nizozemska s Belgií ve volbách v prosinci 2010 neuspěl, přednost dostala kandidatura Ruska. I kolem jeho vítězství se ovšem později vyrojily spekulace o korupci.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!