43. minuta
Nizozemsko
Van Persie se dostal z pravé strany dostal do pokutového území, ale sám se ukličkoval - jeho střela byla poté nepřesná.
41. minuta

Oba soupeři názorně dokazují, že pět remízových soubojů z posledních šesti vzájemných duelů nebyly náhodnými výsledky.

• Nizozemsko - Dánsko.

Nizozemsko - Dánsko. / Autor: Reuters

37. minuta
Dánsko
Zprava, zleva, Dánové to zkouší jak to jde. Kahlenberg si naběhl na levém křídle na kolmici od Bendtnera, svou střelou protáhl nizozemského gólmana. Z následného rohu se dostávají do protiúotoku "tulipáni".
35. minuta
Dánsko
Zkušený Rommedahl vypálil z křídla tvrdě, ale jen doprostřed branky.
34. minuta
Nizozemsko
Nizozemci se dostali málem zadarmo ke gólu, přízemní centr Kuijta z pravé strany byl před Sörensenem dvakrát tečován, nakonec skočil až nad břevnem.
30. minuta
A opět se vrátil duel do poklidného tempa bez pohybu, nápadu, natož šancí z obou stran.
27. minuta
Dánsko
V obrovské šanci se objevil z ničeho nic Bendtner, na malém vápně hlavičkoval v obležení tří obránců Nizozemska (přesto nehlídaný) nepřesně. Míč netrefil ideálně.
25. minuta
Na hřišti se nic neděje, nebýt vuvuzel, fanoušek by asi u sledování zápasu usnul.
20. minuta
Nizozemsko
Van der Vaart se dostal podruhé v krátké době do zakončení z hranice velkého vápna, ani jednou nezacílil přesně.
18. minuta

Na hřišti se toho zatím bohužel příliš neděje. Zápas si zatím asi neužívá ani nizozemský korunní princ Willem Alexander.

• Nizozemsko - Dánsko (nizozemský korunní princ Willem Alexander s prezidentem FIFA Seppem Blatterem).

Nizozemsko - Dánsko (nizozemský korunní princ Willem Alexander s prezidentem FIFA Seppem Blatterem). / Autor: Reuters

13. minuta
Hraje se především okolo středového kruhu, ani jeden z týmů nechce udělat na úvod šampionátu chybu.
10. minuta
Nizozemsko
Kuijt vypálil ze dvaceti metrů, míč vypadlo Sörensenovi z náruče, naštěstí pro něj ale jen vedle těla.
8. minuta
Holanďané se cpou do útoku, Dánové se zatím bezpečně brání. Vše doprovází již obvyklý bzukot vuvuzel.
6. minuta
Nizozemci rozehrávají volný přímý kop ze třiceti metrů, Sneijder ale branku Dánska hodně přestřelil.
3. minuta
Jako první vypálil na branku dánský stoper Agger, bez gólového efektu.
1. minuta

Duel právě začal.

• Nizozemsko - Dánsko (dánští fanoušci).

Nizozemsko - Dánsko (dánští fanoušci). / Autor: Reuters

13:26
Oba týmy jsou již na hřišti, hrají hymny. Nizozemci v klasických oranžových dresech, Dánové v bílých.
Nizozemsko je na MS podeváté, dvakrát vybojovala slavná generace 70. let stříbro (74 a 78). Dánové jsou na závěrečném turnaji MS potřetí, pokaždé postoupili ze skupiny. V roce 1998 dokonce až do čtvrtfinále.
Dánové vyhráli naposledy v základní hrací době v roce 1967 (3:2), od té doby oba soupeři sehráli 6 zápasů, pětkrát skončil duel remízou. Včetně semifinále EURO 1992 (2:2), na penalty poté postoupili Dánové 5:4 a následně vybojovali titul mistrů Evropy. V rozstřelu selhal pouze slavný kanonýr Marco van Basten.
Oběma soupeřům by měly chybět největší ofenzivní hvězdy - "tulipánům" Arjen Robben, "vikingům" Nicklas Bendtner.

Nepřehlédněte

Nizozemsko: 1 M. Stekelenburg - 2 G. van der Wiel, 3 J. Heitinga, 4 J. Mathijsen, 5 G. van Bronckhorst - 7 D. Kuijt, 6 M. van Bommel, 8 N. de Jong (88. De Zeeuw), 23 R. van der Vaart (67. Elia) - 9 R. van Persie (77. Afellay), 10 W. Sneijder
Dánsko: 1 T. Sörensen - 6 L. Jacobsen, 4 D. Agger, 3 S. Kjaer, 15 S. Poulsen - 2 C. Poulsen, 20 T. Enevoldsen (55. Grönkjaer), 12 T. Kahlenberg (72. Eriksen), 10 M. Jörgensen - 11 N. Bendtner (62. Beckmann), 19 D. Rommedahl

Rozhodčí: Lannoy (Francie) - Dansault (Francie), Ugo (Francie)