DUEL NIZOZEMÍ-DÁNSKO SLEDUJEME V PODROBNÉ ON-LINE REPORTÁŽI!
Zápas končí. Nizozemci vyhráli zaslouženě, ve druhém poločase byli lepším týmem. Ale měli také velkou dávku štěstí. Přeji vám příjemný zbytek dne a sledujte i nadále aktuální zpravodajství z MS ve fotbale na www.lidovky.cz/msfotbal !
90. minuta
Už se hraje nastavení, Oranjes už vítězství nikdo nevezme!
88. minuta
Afellay se objevil sám před brankou Dánska, již překonal Sörensena, Simon Poulsen vykopával míč z brankové čáry.
85. minuta

Góóóól! Elia se objevil v obrovské šanci, utekl stoperovi Jacobsenovi, jemně ťuknul míč, ten orazítkoval tyč a Kuijt jej doklepnul do sítě - 2:0!

• Nizozemsko - Dánsko (druhý nizozemský gól). / Autor: Reuters

82. minuta
Když nevíš, co s míčem, vystřel. Sneijder pálí rád a často, jeho sražená střela orazítkovala břevno dánské branky.
81. minuta
Začala poslední desetiminutovka zápasu a Dánové se ne a ne dostat k pořádnému náporu, Nizozemci chytře duel kontrolují.
76. minuta
Van Persie se opět dostával do šance, Sörensen měl k míči blíže.
73. minuta
Van Bommel vypálil z pravé strany, Sörensen z vypětím všech sil vytáhl jeho střelu na roh.
72. minuta
Dvakrát prolétly centry pokutovým územím Nizozemska, ale dánští hráči se do zakončení zatím příliš neženou.
68. minuta
Agger pálí ze třiceti metrů, jeho střela ale byla sražená.
66. minuta
Dva centry do šestnáctky oranžových. První odvrátil obránce, druhý byl nepřesný.
62. minuta
A hřiště opouští nejlepší hráč Dánů Nicklas Bendtner, který není stále úplně stoprocentně fit.
59. minuta

Konečně také něco pro fanoušky. Van Persie nacentroval do vápna a Van der Vaart ze sedmi metrů patičkou protáhl Sörensena.

• Nizozemsko - Dánsko (Sörensen v akci). / Autor: Reuters

55. minuta
Druhý poločas je o něco živější než první, přesto se opět hraje především okolo půlící čáry.
52. minuta
Kuijt vyslal kolmicí dopředu Van Persieho, ten si ale pustil míč příliš před sebe a Sörensen mu šanci zmařil.
50. minuta
Dánové se nyní tlačí do útoku, ale zatím nic kloudného nevymysleli.
46. minuta

Góóóól! Dánové si vstřelili "parádního" vlastence. Po centru zleva chtěl míč odhlavičkovat Simon Poulsen, ale trefil jen záda svého spoluhráče Aggera - 1:0 pro Nizozemsko.

• Nizozemsko - Dánsko (vlastní gól Dánska). / Autor: Reuters

46. minuta
Začal druhý poločas.
45. minuta
První poločas je u konce. Nezbývá než podotknout - konečně! Snad druhá půle nabídne lepší podívanou.