Hráči Nizozemska oslavují svoji branku do sítě Německa

Hráči Nizozemska oslavují svoji branku do sítě Německa | foto: ČTK

Nizozemsko přehrálo Německo a odpoutalo se od něj. Gibraltar slaví historickou výhru

•   23:06
Amsterdam - Němečtí fotbalisté v Nizozemsku utrpěli debakl 0:3 a ani ve druhém utkání Ligy národů nevyhráli a nedali gól. Ve skupině A1 jim patří poslední místo s jedním bodem. Svěřenci Joachima Löwa s Nizozemskem prohráli po 16 letech a nejhorším výsledkem v historii.

Fotbalová Liga národů:

Skupina A1:

Nizozemsko - Německo 3:0 (1:0)

Branky: 30. Van Dijk, 87. Depay, 90.+3 Wijnaldum.

Skupina B4:

Irsko - Dánsko 0:0

Skupina C3:

Norsko - Slovinsko 1:0 (1:0)

Branka: 45.+5 Selnäs.

Bulharsko - Kypr 2:1 (0:1)

Branky: 59. Despodov, 68. Nedelev - 41. Kastanos.

Arménie - Gibraltar 0:1 (0:0)

Branka: 50. Chipolina z pen.

Makedonie - Lichtenštejnsko 4:1 (3:1)

Branky: 10. a 30. Trajkovski, 36. Panděv, 67. Alioski - 37. Yildiz. 59. Despodov, 68. Nedelev - 41. Kastanos.

Domácí tým v Amsterodamu poslal do vedení ve 30. minutě kapitán Virgil van Dijk. Stoper Liverpoolu po rohu dorazil Babelovu hlavičku, která se odrazila od břevna. Další slibné možnosti aktivnější Nizozemci neproměnili.

Němci po změně stran víc drželi míč, ale vytvořili si pouze jednu velkou šanci, kdy střídající Leroy Sané zblízka minul branku. Tlak hostů s koncem poločasu slábnul a v 87. minutě přidal pojistku Memphis Depay z brejku. Zmar mistrů světa z roku 2014 ještě zvýraznil Georginio Wijnaldum ve třetí minutě nastavení.

Po vysoké porážce vzroste tlak na kouče Löwa, který zůstal na lavičce přes fiasko na letošním světovém šampinátu v Rusku, kde obhájci trofeje vypadli už v základní skupině. V úterý se Němci v dalším utkání Ligy národů představí na hřišti lídra skupiny Francie.

Gibraltar zvítězil v Arménii 1:0 a dočkal se premiérové soutěžní výhry od roku 2013, kdy se stal členem UEFA. Arméni sice v Jerevanu outsidera přestříleli, ale brankáře Kylea Goldwina nedokázali překonat. O historickém úspěchu hostů rozhodl v 50. minutě proměněnou penaltou Joseph Chipolina.

Reprezentace Gibraltaru před dnešním utkáním prohrála všech 22 soutěžních zápasů v kvalifikacích o Euro 2016 a mistrovství světa 2018 i ve skupině D4 Ligy národů. Výběr Uruguayce Julia Césara Ribase si připsal teprve třetí výhru a první venku. Ve všech třech případech šlo o výsledky 1:0.

Dánsko remizovalo v Irsku 0:0 a vede skupinu B4 se čtyřmi body a bez inkasované branky. Bulharsko doma otočilo duel s Kyprem, zvítězilo 2:1 a se třemi výhrami je v čele skupiny C3.