25. minuta
Slovensko
Slovenští fotbalisté jsou inkasovaným gólem zaskočeni. Najednou mají o poznání více ze hry "Tulipáni"
22. minuta
Slovensko
Weiss na sebe přilákal dva hráče a z hranice levé strany pokutového území hledel spoluhráče ve středu. Jeho přihrávku však obránci zbklokovali.
18. minuta
Nizozemsko

Přišel první výrazný moment hvězdného Robbena. S míčem se dostal až před pokutové území, kde si ho pustil do středu a vyslal přízemní střelu přesně k tyči. Gólman Mucha nemohl zasahovat.

• Nizozemsko - Slovensko (Robben dává gól)

Nizozemsko - Slovensko (Robben dává gól) / Autor: ČTK

18. minuta
gól
Robben dává gól! Nizozemsko vede 1:0.
14. minuta
Slovensko
Ke střele ze střední vzdálenosti se odhodlal Sparťan Kucka, ale jeho rána neměla gólové parametry.
13. minuta
Slovensko
Na polovině hřiště byl sražený Stoch, Slováci volí postupný útok.
11. minuta
Nizozemsko
Van Persie posunul do pokutového území přihrávku na Sneijdera, který z mírného úhlo neatakovaný vystřelil, ale brankář Mucha složitější situaci nadvakrát zvládl.
9. minuta
Slovensko
Stoch poslal z prostoru pravého křídla přihrávku do pokutového území, ale brankář Stekelenburg se míč pohlídal.
7. minuta
Nizozemsko
Kuijt centroval do pokutového území, kde byli nedůrazní příliš Slováci, a k hlavičce se dostal van Persie, ale do prostoru mezi tyčemi střelu nezacelil.
6. minuta
Slovensko
Marek Hamšík vyzkoušel pozornost brankáře Stekelenburga, ale z velké vzdálenosti zamířil těsně vedle. Kdyby dostal přihrávku do běhu a nemusel míč na paty složitě zpracovávat, mohl postupovat na bránu osamocený.
5. minuta
Nizozemsko
Nizozemští fotbalisté se prokombinovali až před pokutové území, kde se ke střeleckému pokusu odhodlal Sneijder, ale také on mířil nad.
3. minuta
Fotbalisté nizozemska nastoupili do zápasu ve oranžovo-černé kombinaci. Slovenští fotbalisté mají dresy bílé.
2. minuta
Slovensko
První střelu na branku vyslal Jendrišek, ale branku soupeře přestřelil.
1. minuta
Utkání začalo. Rozehrávali slovenští fotbalisté.
15:58
Utkání bude řídit trojice španělských rozhodčích: Alberto Undiano - Martinez, Jimenez.
15:55
Hráči jsou na trávníku a stadionem v Durbanu se rozléhají hymny obou dnešních soupeřů.
15:54
Nizozemsko
Sestava Nizozemska: Stekelenburg - Van der Wiel, Heitinga, Mathijsen, Van Bronckhorst (C) - Van Bommel, De Jong, Kuijt, Sneijder - Robben, Van Persie.
15:53
Slovensko
Slováci nastoupí v tomto složení: Mucha - Pekarík, Škrtel, Ďurica, Zabavník - Weiss, Kucka, Stoch, Hamšík - Jendrišek, Vittek.
15:52
Fotbalisté Nizozemska jsou v tomto zápase jasnými favoritem, přesto je chtějí Slováci potrápil a zajistit si postup stejně jako se jim to podařilo proti Itálii.
15:51
On-line reportáží z osmifinálového zápasu Nizozemsko - Slovensko Vás provede sportovní redaktor lidovky.cz Vojtěch Lhota.