29. července 2011 9:00 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Novým trenérem Argentiny se stal Sabella

Argentina vypadla na mistrovství Jižní Ameriky ve čtvrtfinále. (Messi) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Argentina vypadla na mistrovství Jižní Ameriky ve čtvrtfinále. (Messi) | foto: ČTK

BUENOS AIRES Novým trenérem fotbalistů Argentiny se stal Alejandro Sabella. Šestapadesátiletý kouč nahradil Sergia Batistu, který skončil po neúspěchu na mistrovství Jižní Ameriky.

Sabella přišel k reprezentaci z klubu Estudiantes, který před dvěma lety dovedl k triumfu v Poháru osvoboditelů a loni s nimi vyhrál argentinskou ligu. Bývalý hráč Sheffieldu United a Leedsu dal podle agentury AFP angažmá u národního týmu přednost před působením v celku Al Džazíra ze Spojených arabských emirátů.

Batista vedl Argentinu od loňského mistrovství světa, po němž nahradil odvolaného legendárního Diega Maradonu. Původně byl u týmu jako dočasný kouč, nakonec měl však setrvat až do mistrovství světa v roce 2014 v Brazílii. Ve stínu prohry s pozdějším šampionem Uruguayí ve čtvrtfinále nedávné Copy Amériky, kde Argentina chtěla na domácí půdě ukončit osmnáctileté čekání na trofej z velkého turnaje, však Batista odstoupil.

ČTK

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.