28. října 2008 10:35 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

O titulu je víceméně rozhodnuto

Klid! Necka se chytne proti Brnu.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Klid! Necka se chytne proti Brnu. | foto: ČTK

PRAHA Zatímco rudoši se poplácávají po ramenou, jak si po dlouhé době mohli zajuchat při ligovém vítězství, ve Slavii se už vypořádávají s tlakem týmu, který je hlavním favoritem na zisk titulu. A nutno dodat, že oprávněně. Máme nejlepší tým, nejlepšího trenéra, nejlepší herní pojetí, nejlepší fanoušky a čaroděje v brance.

Nutno podotknout, že Mladá Boleslav rozhodně není špatný tým a pozici zaručující předkolo Ligy mistrů v příštím ročníku jí upřímě přeji. Třeba by pak našli i nějakou tu korunku na rozšíření stadionu. Jistě by si to zasloužil. O letošním mistru však již nemůže být pochyb.

V pondělí se ukázalo, že i remíza 0:0 může resultovat po velice zajímavém průběhu utkání, nicméně napovídá tomu, že soupeři měli až přehnaný vzájemný respekt a jejich primárním cílem bylo neprohrát. Nakonec diváci neviděli gól jen díky tradiční achilově patě české ligy. Zakončení ve vyložených situacích. Věřím, že necka protrhne svůj střelecký půst už proti Brnu. A hned třikrát!

Zároveň se velmi těším na pondělní utkání v OStravě a přeji Baníku, aby mu střelecká forma vydržela a pokud přidají ještě jede gól ke standartu z posledních utkáních vůbec se zlobit nebudu.

Autor je slávista srdcem i hlavou

M. Šroubek, Lidovky.cz

On-line reportáž | HOKEJ

Kanada - Finsko
1 : 3
56:59
Anttila o centimetry minul prázdnou branku!
56:50
Kanada se stahovala kolem brankoviště, Marchessault se nadechoval k zakončení, ale selhal.
56:19
Kanada hraje bez brankáře.