12. října 2008 17:12 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

O údajných nových potížích Rosického lékaři nevědí

Jak je to vlastně s Rosickým? | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jak je to vlastně s Rosickým? | foto: ČTK

PRAHA Podle britských médií byl kapitán české fotbalové reprezentace Tomáš Rosický hospitalizován s otokem kostní dřeně, ovšem lékaři národního týmu o údajných nových zdravotních problémech záložníka londýnského Arsenalu nic nevědí. S termínem otok kostní dřeně se se navíc během své praxe nikdy nesetkali.

"My o tom nic nevíme. Tomáš nám vždy volá, pokud je něco nového s jeho zdravotním stavem, ale teď nevolal. Od Arsenalu se nic nedozvíme," řekl na dnešním tréninku lékař reprezentace Petr Krejčí. "Mluví se o diagnóze otok kostní dřeně, ale ten pojem neznám. Vím jen o modřině či prosáknutí v kostní dřeni. To je ale důsledek úrazu, jenže Rosický už dlouho netrénuje," doplnil ho jeho kolega Jiří Fousek.

Bližší informace nemá ani trenér národního týmu Petr Rada, který s Rosickým v sobotu mluvil. "Před včerejším zápasem mi normálně volal, ale o ničem takovém jsme se nebavili. Jen nám popřál hodně štěstí," uvedl Rada.

"Dozvěděl jsem se o tom z tisku, ale nic konkrétního nevím. Samozřejmě je to nepříjemné, ale stále věřím tomu, že se k nám Tomáš na jaře připojí," dodal.

Podle deníku The Sun si lékaři Arsenalu, kde Rosický působí, původně mysleli, že jde jen o reakci na injekce, které Rosický dostával do poraněného kolena. Kapitán české reprezentace si prý stěžoval na nevolnost a nesnesitelné bolesti hlavy. Po vyšetření v nemocnici údajně diagnostikovali otok kostní dřeně.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!