Čtvrtek 28. září 2023, Den české státnosti
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO: Vítězství asi těžko, opravoval kouč Straka reportéra. Až poté zjistil, že jeho tým vyhrál

Sport

  9:25aktualizováno  9:28
KARVINÁ - Trenér fotbalistů Karviné František Straka se až v pozápasovém televizním rozhovoru dozvěděl, že jeho tým v prvním barážovém utkání porazil 2:1 Jihlavu. Bývalý reprezentační stoper se domníval, že úterní duel skončil 2:2, a svůj omyl zjistil teprve po opakovaném dotazu reportéra.

Trenér Karviné František Straka. foto: ČTK

„Vítězství asi těžko, ne?“ reagoval Straka na otázku, jak ho uspokojuje výhra 2:1. Po tvrzení reportéra České televize, že zápas skončil vítězstvím jeho týmu 2:1, se zkušený trenér zatvářil nevěřícně a začal hodnotit utkání.

První barážové utkání v historii zvládla lépe Karviná, Jihlavě se ale povedlo skórovat

Správný výsledek se Straka dozvěděl až při dalším dotazu na inkasovaný gól. Redaktora přerušil a s prsty obou rukou do „véčka“ se ujišťoval: „To bylo 2:2, ne 2:1.“ Když ho novinář znovu ujistil, že zápas jeho tým vyhrál, přišel Straka na svůj omyl.

Bývalého trenéra Sparty a Slavie zmátla situace z 84. minuty, kdy Lukáš Zoubele opravdu vstřelil druhý gól Jihlavy, ale jeho dorážka nebyla uznána kvůli ofsajdu. „To jsem vůbec nezaregistroval,“ přiznal Straka, jenž v úterý skutečně vítězně oslavil 61. narozeniny.

Autor: