7. září 2014 11:47 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Obávaný romský tým si poprvé zahrál. Zápas byl bez incidentu

Romský tým odehrál první zápas. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Romský tým odehrál první zápas. | foto: Facebook.comReprofoto

PRAHA Hráči romského fotbalového týmu TJ Junior Roma si poprvé konečně zahráli. Poté, co s nimi odmítly nastoupit dva fotbalové týmy, se utkali s Verneřicemi. „Nebyl to špatný zápas. Hráli jsme sice v devíti, ale odehráli jsme dobrý výsledek 5:1,“ popsal brankář romského týmu Patrik Herák.

Tým TJ Junior Roma vyhrál zatím dvakrát kontumačně, protože se ostatní týmy bály incidentů na hřišti. Při své premiéře ale romský tým předsudky a obavy ostatních klubů ve III. třídě okresního přeboru vyvrátil.

„Nebyl to špatný zápas. Hráli jsme sice v devíti, ale odehráli jsme dobrý výsledek, i když jsme prohráli 5:1,“ míní Herák. „Žádný incident během zápasu nebyl. Máme tam osm nových kluků, kteří nikdy nebyli na hřišti, tak byli spíš oni trochu vystrašení, protože většinou hráli jen někde na plácku mezi sebou. Za celou dobu padla jen jedna žlutá karta, což je docela málo,“ dodává brankář.

Tři sezóny nehráli

Romský klub nehrál od roku 2011, protože se jednou popral se svým soupeřem a musel zaplatil pokutu 5 tisíc, kterou uhradil až letos. „Dneska jsme jiný tým. Máme mladé hráče, kteří chtějí hrát a hlavně ostatní porážet,“ řekl trenér TJ Junior Roma Pavel Horváth pro server iDnes.cz.

Bojkot ostatních týmů ale TJ Junior Roma ovlivnil. „Čtyři kluci od nás odešli. Protože se nehrály dva předešlé zápasy, tak to vzdali,“ lituje Herák a doufá, že se teď všechno zlepší. Šancí předvést, že s týmem nebudou na hřišti problémy, může podle něj dokázat nejbližší domácí zápas. Jestli soupeř nastoupí však Herák netuší. „Zatím další tým nedal vědět. Spoléháme ale na to, že budou hrát,“ tvrdí.

jzlJakub Zelenka