Čtvrtek 2. února 2023, svátek má Nela
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Obranu Slavie posílí mladý Slovák Čonka

Sport

  17:14
PRAHA - Fotbalisté Slavie mají třetí zimní posilu. Levý kraj obrany vyztuží Slovák Matúš Čonka, kterého Pražané získali z Košic. Člen slovenské jednadvacítky dnes podepsal v Edenu smlouvu na tři roky.

Fotbalisté Slavie mají třetí zimní posilu. Levý kraj obrany vyztuží Slovák Matúš Čonka, kterého Pražané získali z Košic. foto: www.slavia.cz

Čonka už dopoledne poprvé trénoval s novými spoluhráči a po podpisu smlouvy ještě odletěl zpět na Slovensko. Na Slavii se bude hlásit ve čtvrtek. "Zájem Slavie mě moc potěšil. Udělám maximum pro to, abych se prosadil do základní sestavy," uvedl Čonka.

Prostředí na Slavii na něj udělalo pozitivní dojem. "V kabině je tady super parta, Slavia hraje na pěkném stadionu a má skvělé zázemí. Ze společného působení v Košicích znám Róberta Cicmana, který mi i trochu pomohl s nějakým prvním kontaktem v novém prostředí," doplnil Čonka.

Slávisté prý měli Čonku vyhlédnutého již delší dobu. "Jednalo se o plánované řešení na levou stranu obrany. Čonka patřil mezi vytypované hráče, měli jsme ho v hledáčku delší dobu. Jsem velmi rád, že se podařilo přestup tohoto talentovaného hráče slovenské jednadvacítky dotáhnout do úspěšného konce," uvedl generální ředitel Slavie Miroslav Platil.

Čonka je odchovancem Košic. V nejvyšší slovenské soutěži odehrál za MFK 53 utkání, v této sezoně zasáhl do 17 zápasů. Za slovenskou jednadvacítku nastoupil k osmi duelům a dal v nich jeden gól.

O Čonku usilovalo více klubů, mimo jiné francouzský celek St. Etienne. "Byl tam i na zkoušce. Do jednání ale vstoupila Slavia, která reagovala rychleji a konkrétněji. Po vzájemné dohodě s Matúšem a vzhledem k vývoji jeho fotbalové kariéry jsme se rozhodli pro korektní nabídku Slavie," řekl hráčův agent a manažer pro přestupy MFK Košice Marcel Podolák.

"Nakonec jsem si řekl, že bude lepší počkat a jít ve fotbalové kariéře postupnými krůčky než udělat jeden velký skok. Na angažmá ve Francii se teď ještě necítím být úplně připraven," uvedl Čonka. Čonka je třetí zimní posilou Slavie. Červenobílí zatím získali dva hráče do útoku - Milana Škodu a Jiřího Böhma. V jejich hledáčku momentálně jsou Rus Nika Pilijev z CSKA Moskva a Tomáš Mičola, který přestal nastupovat ve francouzském Brestu.

Autor:

Stop klasickým těstovinám. Vyzkoušejte zdravější špagety Melissa
Stop klasickým těstovinám. Vyzkoušejte zdravější špagety Melissa

Chcete si během pár minut připravit zdravý a chutný oběd nebo večeři? Máme pro vás řešení. Zapojte se do testování a připravte si špagety Melissa,...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat