20. května 2019 14:45 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Očekávaná ‚šaškárna‘. Disciplinárka vyhověla Slavii, titul proti Spartě bude slavit před plným stadionem

Fanoušci Slavie budou moci zaplnit na zápas se Spartou Tribunu sever. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fanoušci Slavie budou moci zaplnit na zápas se Spartou Tribunu sever. | foto:  Michal Šula, MAFRA

Fotbalová Slavia bude mít při nedělním posledním kole nadstavby první ligy, kterým bude pražské derby proti Spartě, otevřenou severní tribunu. Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace vyhověla žádosti vršovického klubu a podmínečně upustila od druhé části trestu za výtržnosti fanoušků.

Slavia, která měla uzavřenou tribunu, kde sídlí „kotel“, ve středečním utkání s Jabloncem, bude v podmínce až do konce roku.

„Fanoušci Slavie v posledních třech domácích utkáních prokázali, že lze fandit bez pyrotechniky nebo jiných závažných excesů, a na kvalitu jejich divácké podpory to nemělo vliv,“ uvedl v tiskové zprávě předseda disciplinárky Richard Baček.

„Byla tak splněna podmínka definovaná disciplinárním řádem, že potrestaný v době výkonu trestu svým chováním prokázal, že dalšího výkonu tohoto trestu již není třeba,“ doplnil.

Radost hráče Slavie Petra Ševčíka.

Radost Petra Ševčíka.

Slavia bude při nedělním derby slavit ligový titul a po zápase převezme pohár pro mistra. Triumf v soutěži si červenobílí definitivně zajistili po nedělní bezbrankové remíze v Ostravě.

Slávisté byli po opakujících se prohřešcích fanoušků v podmínce a po semifinále domácího poháru se Spartou, které se hrálo před necelým měsícem, jim disciplinárka změnila trest na nepodmíněný. 

Vedle uzavření severní tribuny jim komise uložila pokutu 100 tisíc korun.

Slavia ale nakonec měla uzavřenou tribunu jen na jeden zápas proti Jablonci, při němž se „kotel“ přesunul na jižní tribunu za opačnou z branek. 

Původně měli mít červenobílí trest i při předchozím druhém kole nadstavby a přímém souboji o titul proti Plzni, tehdy však odvolací komise FAČR údajně z bezpečnostních důvodů vyhověla klubu s prosbou o odložení trestu. 

Policie se podle komise obávala, že by se fanoušci po přesunu ze severní na jižní tribunu dostali do nebezpečné blízkosti sektoru hostů.

Tomáš Souček se raduje z gólu do sítě Spartě.
Hráči Slavie se radují z bezbrankové remízy, která jim zajistila potřebný bod k...

Slavia je nyní opět v podmínce a další prohřešek by mohl znovu způsobit zavření tribuny. 

„Podmínka bude platná do konce letošní roku. Chování fanoušků Slavie v nadcházejících utkáních včetně středečního pohárového finále v Olomouci (proti Ostravě) budeme samozřejmě bedlivě sledovat, analyzovat a v případě opakování závadného chování přistoupíme k okamžitým opatřením,“ dodal Baček.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!