24. října 2017 14:00 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Ocenění pro Spartu. Vychovává víc fotbalistů pro evropské ligy než Barcelona

Šéftrenér mládeže Sparty Jaroslav Hřebík slaví velký úspěch. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šéftrenér mládeže Sparty Jaroslav Hřebík slaví velký úspěch. | foto: MAFRA - archiv

PRAHA Kdepak Barcelona, Manchester United či Bayern Mnichov. Řadu evropských fotbalových velkoklubů zastiňuje pražská Sparta. Vychovala totiž 54 hráčů, kteří v současné době hrají v nejvyšších evropských soutěžích. A v žebříčku, kterému vévodí Ajax Amsterdam, ji tak patří sedmé místo.

Mládežnický fotbal na Spartě, který dlouhá léta vede úspěšný trenér Jaroslav Hřebík, sklidil velkou poctu.

Web Football-observatory.com totiž zveřejnil tabulku, v níž jsou srovnány evropské kluby, které jejichž hrají v současné chvíli v nejvyšších evropských soutěžích.

Utkání 10. kola první fotbalové ligy: AC Sparta Praha - FC Viktoria Plzeň....
Utkání 10. kola první fotbalové ligy: AC Sparta Praha - FC Viktoria Plzeň....

A Sparta s 54 fotbalisty, který vychovala pro evropský fotbal, je na sedmém místě za Ajaxem Amsterdam, Dinamem Záhřeb, Partizanem Bělehrad, Realem Madrid, Sportingem Lisabon a Šachtarem Doněck.

V žebříčku odchovanců, kteří hráli za daný klub aspoň tři kompletní sezony ve věku 15 až 21 let, se do první padesátky vešla s 33 odchovanci Slavia, o jednoho odchovance méně má v evropských soutěžích Olomouc.

Podívejte se na přehled klubů s nejvíce odchovanci v evropských soutěžích:

larJaroslav Šindelář

Najdete na Lidovky.cz