7. června 2008 12:03 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Ochota k destrukci

Česká reprezentace v Seefeldu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česká reprezentace v Seefeldu. | foto: ČTK

PRAHA Jak dopadnou čeští fotbalisté? Ta otázka naléhavě pronásleduje fanoušky pár hodin před výkopem zahajovacího zápasu mistrovství Evropy. Jedni týmu věří, jiní skepticky předhazují jeden důvod za druhým, proč mužstvo vedené postarším Karlem Brücknerem selže.

Co se týče kvality kádru, tak před čtyřmi lety byl český tým jednoznačně silnější. Jenže to na šampionátu v Rakousku a ve Švýcarsku nemusí znamenat vůbec nic. O co totiž jde, je vůle hráčů vyždímat se na konci dlouhatánské sezony k maximálnímu nasazení.

Nejde jen o to hrát naplno, hráč nesmí cuknout z žádného souboje, nesmí se bát bolesti. Protože v současném fotbalu nemůže vyhrát tým, jehož hráči na hřišti "nejezdí po zadku“, dokud nepadnou. Pokud dokáže kouč Brückner tohle z českých borců vyždímat, mohou fotbaloví reprezentanti znovu hrát o medaile. Je ovšem otázka, zda Ujfalušimu a spol. trenér Brückner za takovou sebedestrukci stojí.

Martin Prachař

Autor

Martin Prachařmartin.prachar@lidovky.czČlánky

České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší
České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?