Úterý 3. srpna 2021, svátek má Miluše
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Boleslav byla pro Široki Brijeg velkým soustem, smutní v Bosně

Sport

  13:50
ŠIROKI BRIJEG/PRAHA - Strohé nebo žádné, ale také obšírnější zprávy v tisku Bosny a Hercegoviny informují o čtyřbrankovém debaklu fotbalistů Širokého Brijegu v odvetě druhého předkola s týmem Mladé Boleslavi. Zatímco média v Republice srbské o zápase informují minimálně nebo vůbec, v muslimské části federace je situace lepší. Důvod je jediný - dvacetitisícový Široki Brijeg leží v chorvatské části Hercegoviny, nějakých 90 kilometrů od Jadranu.

Momentka z utkání Široki Brijeg - Mladá Boleslav. foto: MAFRA - František Vlček

"Široki Brijeg se vysokou prohrou na stadionu Pecara rozloučil s Evropskou ligou, Češi z Mladé Boleslavi je rozstříleli. Výzva v podobě slavného Lyonu se teď tyčí před nimi," píše sarajevský list Dnevni Avaz a konstatuje, že Široki Brijeg si tak nepřidá do klubové pokladny 140 tisíc eur, kolik by mu vynesl postup.

"Tým Mladé Boleslavi byl pro Široki Brijeg příliš velkým soustem," má jasno sarajevský list Oslobodjenje. "Po minimální prohře v prvním zápase v Česku se zdálo, že vicemistr Bosny a Hercegoviny může pomýšlet na zázrak. Žel, ten se nekonal. Jednak proto, že hra Mladoboleslavských byla mnohem organizovanější, a také proto, že měli v řadách střelecky disponovaného Ďuriše, který pokořil brankáře Solda hned dvakrát," dodává autor.

List ještě připomíná, že Mladá Boleslav uštědřila domácím jednu z největších porážek na evropském fóru v historii klubu. "Byl to debakl."

Podle serveru Bljesak.info, který má redakce v Sarajevu a i hercegovském Mostaru, je prohra příliš vysoká, protože poměr sil na hřišti byl poměrně vyrovnaný. "Široki Brijeg v těchto dvou zápasech nebyl o tolik slabším týmem, jenže v odvetě po obdržení druhého gólu polevil v útočných snahách."

Fanoušek: Měl jsem zácpu, ale ulevilo se mi

Autor píše, že trenér Širokého Brijegu Slaven Musa ani přes tak těžký úder nevypadal smutně. "Na začátku jsme měli dvě nebo tři nadějné situace, z nichž jsme mohli skórovat. V podobných zápasech se takové šance musí proměňovat. Nicméně Češi byli rychlejší, lepší, silnější a kvalitnější. Hrají moderní fotbal, bylo vidět, že přišli ze silnější ligové soutěže - i za stavu 4:0 hráli v poměrně vysokém tempu," složil kouč poklonu týmu Karla Jarolíma.

Z diskuse fanoušků na stejném serveru čišelo zklamání. "Rozebrali nás na kousíčky. Čekal jsem víc, když máme tak dobře organizovaný a stabilní klub. Holt jsme tu Boleslav nejspíš podcenili," napsal jeden z nich s nádechem ironie.

Hned se mu dostalo odpovědi. "Ale nepodcenili, Češi byli silnější. Stejně ale musím našim vicemistrům poděkovat. Dlouho jsem měl zácpu, ale už v průběhu zápasu se mi ulevilo...!"

Další příznivec prozrazuje, jak v současné době vypadá život v chudé zemi. "Jsem ze Širokého a nejen výkon našich fotbalistů ukázal, že větších chudáků než nás není. Půlka města tráví čas v hernách nebo kouká na zápas doma v televizi, na stadion jdou jen ti nejvěrnější včetně mě. A druhá půlka hledá práci nebo stojí frontu na podporu. To je, bohužel, obraz Širokého."

Mohlo by vás zajímat