8. prosince 2011 15:41 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Olomouc bude místo Psotky zachraňovat kouč Uličný

Staronovým trenérem fotbalistů Olomouce se stal Petr Uličný  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Staronovým trenérem fotbalistů Olomouce se stal Petr Uličný | foto: ČTK

OLOMOUC Změny na trenérském postu u fotbalistů Olomouce vyústily v návrat jednašedesátiletého kouče Petra Uličného, který do konce sezony převezme Sigmu po odvolaném Zdeňku Psotkovi. Uličný se jmenování do funkce dočkal pár hodin poté, co se postu sportovního manažera v Sigmě ujal bývalý drnovický boss Jan Gottvald.

"Postavil se k tomu velmi vstřícně, chce Sigmě pomoci," uvedl na webu Gottvald. Ten měl zájem i o reprezentačního asistenta a současného kormidelníka Jablonce Františka Komňackého, který je však do konce sezony smluvně vázán v severočeském klubu.

Jeden z nejzkušenějších ligových koučů, hecíř a olomoucký patriot Uličný se na lavičku Sigmy vrací po pěti letech. Na svých dřívějších působištích ve Zlíně, Brně, Ostravě, Plzni, Žižkově, Opavě a Hradci Králové v nejvyšší soutěži dodnes odkoučoval 402 zápasů s takřka vyrovnanou bilancí 144 výher, 115 remíz a 143 porážek.

Naposledy vedl třetiligový HFK Olomouc, s kterým v minulé sezoně skončil na druhém místě v MSFL. Od léta byl bez práce. Asistentem Uličného zůstane Martin Kotůlek, k němuž však přibude ještě dosavadní trenér juniorky Václav Jílek.  "Abych se přiznal, už jsem ani moc nečekal, že taková nabídka a právě od Sigmy přijde. Když přišla, rozhodl jsem se ji přijmout. Jako Olomoučák a člověk, který tu žije, to považuju za svou povinnost. Vůči klubu i sobě samému," řekl Uličný, který na střídačce Sigmy v minulosti už dvakrát stál.

Uličný: Na hráče zapůsobil bodový odpočet

Sám přiznal, že na seznamu vytipovaných kandidátů nestál úplně na špici. "Ale jako jediný jsem byl volný," podotkl Uličný. O výkonech, formě a výsledcích svých nových svěřenců má dokonalý přehled. Na Andrův stadion celý podzim pravidelně docházel a zápasy sledoval přímo z hlediště.

"Určitě na hráče zapůsobil odpočet těch devíti bodů. Ale to podle mě nebylo úplně rozhodující. V závěru podzimu nebyly výkony kvalitní po stránce nasazení, agresivity, chyběly tam tyhle atributy sportovního výkonu. Přístup hráčů nebyl, jak bych si představoval. Tohle z hráčů musíme dostat na hřišti během jara," předsevzal si Uličný.

Čas si chce udělat i na setkání se svým předchůdcem Psotkou, který mužstvo během uplynulých tří a půl roku učil hrát ofenzivní fotbal. "Určitě bych se s ním rád potkal. Zdenu Psotku mám rád, máme spolu dobrý vztah a určitě si k němu najdu cestu," řekl Uličný.

Před jarním bojem o záchranu podle něj kádr potřebuje posílit. Uličný už má svoje představy, které však bude ještě probírat se sportovním vedením klubu. "Na tento post přišel Jan Gottvald a myslím, že by to měla být posila, protože fotbalu rozumí. Musí se ale posílit i kádr. Změny většinou působí pozitivně. Určitě teď chybí gólový hráč, ale třeba i hráč na levou stranu zálohy, možná defenzivní záložník. Budeme se o tom bavit," nastínil Uličný.

S příchodem Uličného tak skončil jednozápasový záskok šéftrenéra mládeže Augustina Chromého. Sigma, postižená odpočtem devíti bodů za údajnou účast v korupční aféře, přezimuje na sestupovém patnáctém místě tabulky.

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
PLÁNOVAČ VÝROBY

Advantage Consulting, s.r.o.
Středočeský kraj
nabízený plat: 35 000 - 45 000 Kč