Zleva Aidin Mahmutovič z Teplic a Martin Pospíšil z Olomouce

Zleva Aidin Mahmutovič z Teplic a Martin Pospíšil z Olomouce | foto: ČTK

Olomouc mohla do čela ligy, v Teplicích ale remizovala

•   17:08
TEPLICE - Fotbalisté Olomouce remizovali v utkání 12. kola první ligy v Teplicích 1:1 a nevyužili šanci dostat se po sobotním zaváhání Jablonce do čela tabulky. Sigma je o skóre druhá za Severočechy, bodově se k oběma týmům může dotáhnout Sparta v případě výhry nad Libercem.

"Zahráli jsme znovu velmi dobrý zápas kombinačně, byla vidět snaha zvítězit. Škoda, že jsme nedokázali dotáhnout naše šance ke gólům, ale pořád je to plusový bod zvenku," řekl po utkání novinářům trenér Olomouce Roman Pivarník. "Jablonec samozřejmě má lepší skóre, ale v tabulce pravdy má jen plus dva, zatímco my plus osm. To může hrát roli," dodal.

Hanáci v Teplicích díky gólu Petra ze 43. minuty vedli, jenže Mahmutovič dokázal hned po pauze vyrovnat. Domácí se díky bodu zatím drží těsně nad pásmem sestupu. Olomouc se proti domácím dlouho nemohla prosadit a v úvodu zápasu se dokonce dostávala pod tlak, jenže Teplice mají nejhorší ofenzivu v lize a z několika nadějných kombinací mnoho nevytěžily. Asi nejblíže byl gólu v 27. minutě Dolejš, který si naběhl na pravé straně vápna na zpětnou přihrávku a jeho střelu zastavil na cestě do branky až stoper Škerle.

Teplice - Olomouc 1:1

Branky: 52. Mahmutovič - 43. Petr. Rozhodčí: Franěk - Pelikán, Gallo. ŽK: Ljevakovič - Škerle, Hořava. Diváci: 2410.

Teplice: Grigar - Ježdík, Lukáš, Lüftner, Podaný - Dolejš (46. Jursa), Ljevakovič, Jarolím, Vůch (60. Kerič) - Vachoušek - Mahmutovič (82. Jindráček). Trenér: Ščasný.

Olomouc: Blaha - Rossi, Dreksa, Škerle, Vepřek - Petr (75. Chlebek), Hořava (90. Šindelář), Pospíšil, Ordoš, Navrátil - Klesnil (80. Doležal). Trenér: Pivarník.

Po půlhodině začala Sigma, která prohrála jen v úvodním kole v Českých Budějovicích, přebírat iniciativu. Poprvé zahrozila ve 33. minutě: nízký centr po rohu z pravé strany si našel na bližší tyči Klesnil, jenže trefil jen náruč brankáře Grigara. Klesnil vyšel naprázdno i o sedm minut později, kdy z otočky minul.

Olomouc ale stejně ještě před pauzou strhla vedení na svou stranu. Teplický roh ve 43. minutě odhlavičkovali obránci daleko dopředu k Navrátilovi, který se prosmýkl okolo Ljevakoviče a utíkal z vlastní poloviny sám na branku. Na hranici vápna ještě posunul doprava na Petra a přesná střela k tyči poslala Olomouc do vedení.

Hostům celou první polovinu vycházela sázka na ofsajdovou past, která zastavila spoustu akcí domácích. V 52. minutě při Vachouškově kolmici ale selhala. Na míč si po levé straně pole naběhl Podaný a jeho centr uklidil zblízka do sítě Mahmutovič.

Teplice byly i v úvodu druhého poločasu o něco aktivnější a Mahmutovič mohl obrat vzápětí dokonat, jeho utěšenou střelu ze 30 metrů ale brankář Blaha dokázal z horního rohu branky vytěsnit.

V Teplicích jsou s bodem spokojení

Tou dobou už zase začínala ožívat Olomouc. Domácím připravila ve vápně hned několik ošemetných situací, ale většinou pohořela na obětavých zákrocích Severočechů. Ti si vybrali pořádné okénko už jen jednou. V 75. minutě nechali projít středem Navrátila, toho ale vychytal brankář Grigar.

"Olomouc vypadala v prvním poločase fotbalovější, je to dlouhodobě vedený tým, který ví, co má hrát," pochválil soupeře kouč Teplic Zdeněk Ščasný. I proto tentokrát bod bral. "Vzhledem k průběhu zápasu s ním musíme být spokojeni. Na soupeře jsme našli recept, ale paradoxně jsme inkasovali po neuvěřitelné chybě při vlastní standardní situaci. Pak stálo hodně dřiny aspoň vyrovnat," řekl Ščasný.

Svůj tým za výkon ve druhém poločase pochválil. "Měli jsme tam několik parádních fotbalových momentů, i když si ani jedno mužstvo nějak moc šancí nevypracovalo. Remíza je asi spravedlivá," dodal.