Středa 24. července 2024, svátek má Kristýna

jen za 89 Kč/měsíc

Olomouc si také doma smlsnula na slabých Skotech, vyhrála 3:0

21:53aktualizováno  22:10
PRAHA/OLOMOUC - Hra kočky s myší. Tak by se mohlo ve stručnosti zhodnotit odvetné utkání 3. předkola Evropské ligy. Fotbalisté Sigmy Olomouc také na domácím stadionu s přehledem přejela skotský Aberdeen a pro hosty je porážka 0:3 ještě milosrdná. Také Hanáci tak budou v osudí pátečního losování další fáze Evropské ligy. Zaslouženě - celkové skóre 8:1 - mluví za vše.

Fanoušci se v Olomouci bavili. foto: ČTK

Jestliže dnešní odvetné utkání 3. předkola Evropské ligy mělo být pro skotský tým přípravou na víkendový vstup do domácí soutěže proti Celticu Glasgow, již nyní si mohou nakoupit fanoušci tohoto týmu prášky na uklidnění. Výkon Skotů byl na Hané jedním slovem mizerný. Výsledek 3:0 pro nadšeně bojující Olomouc úplně neodpovídá dění na hřišti.

Gólman Drobisz totiž mnohdy potřeboval dalekohled, aby mohl pozorovat co se děje na hřišti - domácí soupeře přestříleli 19:4 (12:2 na střely na branku). Již v páté minutě se Hubník v klidu procpal řes stopery hostí, jeho střelu ještě gólman Langfield ještě vyrazil na tyč, na dorážku Janotky již neměl nárok. Stejně tak ve 13. minutě na pokutový kop Kaščáka.

A na jeho branku se valil dál jeden útok za druhým. Jen občas laxní zakončení domácích, který chtěli hrát až do branky a pro fanoušky bránili dalšímu nárustu skóre. Obráncům Aberdeenu muselo během utkání pořádně hučet v uších z toho, jak se na ně neustále rozčiloval vlastní brankář. K lepšímu výkonu je ale nepřinutil.

Ve 45. minutě si se dvěma obránci i brankářem hostí pohrál Hubník a bylo to 3:0. Chvíli po pauze zkosil Langfield Janotku a domácí kopali další penaltu - Ordoš ji však zahrál až příliš bohorově a nechal vyniknout gólmana soupeře. Sedm a půl tisicí skvělých fanoušků hnalo dál své miláčky do útoku, dalšího gólu se již domácí nedočkali.

Konečný gólový rezultát zní: Česko 8 - Skotsko 1. Olomouc se může zaslouženě těšit na los 4. předkola Evropské ligy, který ji zaručí s největší pravděpobností dvojutkání s týmem z evropské špičky. Fotbalisté Olomouce i její fanoušci si takovou odměnu zaslouží.

Odvetné utkání 3. předkola Evropské ligy

Sigma Olomouc - Aberdeen 3:0 (3:0)
Branky: 5. Janotka, 13. Kaščák z pen., 45.+1 Hubník. Rozhodčí: Weiner - Kadach, Grudzinski. ŽK: Langfield, Foster. Diváci: 7405. První zápas: 5:1, postupuje Olomouc.

Sestavy: Olomouc: Drobisz - Rossi, Dreksa, Škerle, Onofrej - Kaščák, Bajer - Janotka, Hořava (46. Ordoš), Hubník (67. Otepka) - Petr (58. Šultes). Trenér: Psotka.

Aberdeen: Langfield - Foster, Duff, Considine, Mulgrew - Mackie, Kerr, McDonald, Aluko - Maguire (85. Megginson), Miller. Trenér: McGhee.