27. června 2008 15:21 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Omsk prý nabídl Jágrovi smlouvu na 35 milionů dolarů

Jaromír Jágr v dresu svého prozatímního zaměstnavatele NY Rangers | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jaromír Jágr v dresu svého prozatímního zaměstnavatele NY Rangers | foto: ČTK

OMSK S ohromující nabídkou přišel údajně Avangard Omsk za Jaromírem Jágrem. Ambiciózní ruský klub se podle informací deníku New York Post snaží českou hokejovou hvězdu přesvědčit k návratu do ruské superligy tříletým kontraktem na 35 milionů dolarů. Částka je navíc již konečnou mzdou po zdanění.

Do konce června patří nejproduktivnější Evropan v historii NHL New York Rangers, ale 1. července se může stát volným hráčem a odejít kamkoliv. Jezdci údajně chystají pro Jágra smlouvu na pět milionů ročně plus bonusy, zatímco Omsk slibuje zdaněných téměř 12 milionů dolarů.

Jágr ani jeho agent Pat Brisson podle generálního manažera Rangers Glena Sathera v poslední době nereagují na výzvy k jednání. "Mluvil jsem s Brissonem minulý týden před draftem v Ottawě a řekl mu, že se chceme dohodnout. Od té doby se však vůbec neozvali," řekl deníku Sather.

ČTK