45. minuta
V Rustenburgu již skončil poločas, Uruguay vede 1:0 nad Mexikem, to se musí začít třást.
43. minuta
Další velká šance Mphely, jeho křižnou střelu vyrážel Lloris s vypětím všech sil na roh.
43. minuta
Góóóól! Luis Suaréz se trefuje na MS. Po centru Pereiry zprava se míč dostal na protější tyč k nabíhajícímu Suárezovi, jenž hlavou zamířil přesně. Brankář Mexika se nestačil včas přesunout.
40. minuta
Ve velké šanci se stal Cissé, ale Josephs skvěle vyrazil.
38. minuta
V další šanci Jihoafričané, ale Mphela byl v ofsajdu.
37. minuta
Góóóól! Mphela střílí druhý gól! Obrana Francie udělala několik chyb a vše vyvrcholilo téměř vlastním gólem!
34. minuta
Tshabalala rozehrával přímý kop ze dvaceti metrů, ale přestřelil branku Llorise.
30. minuta
Mexičan Guardado mohl skórovat, když s míčem pelášil po pravé straně vápna, ale byl rychlejší než jeho myšlenky, a tak se k míči nakonec dostal gólman!
26. minuta

Gourcuff dostal červenou kartu, za faul loktem na Sibayu v pokutovém území je okamžitě vyloučen.

• Francie - JAR (Gourcuff opouští scénu). / Autor: Reuters

25. minuta
Mphela se tlačil do další šance ale netrefil branku.
23. minuta
Tshabalala zahrával další rohový kop, ze stejné strany, do stejného místa, tentokrát si signál francouzská obrana pohlídala.
20. minuta

Góóóól Po rohu vstřelil gól Khumala! JAR vede 1:0!

• Francie - JAR (Khumalo dává první branku). / Autor: Reuters

16. minuta
Mexičané málem udeřili: Blanco vyslal pas na nabíhajícího útočníka, jenž se málem dostal u pravé tyčky k zakončení. Dřív byl ale u míče brankář a míč nakonec skončil v zámezí.
15. minuta
Do šance se dral Diaby, ale nedostal se ani do pokutového území. Oba týmy hraji vcelku pohledně, v pohybu, ale jen po šestnáctky.
10. minuta
V šanci se objevili Mexičané, ale veterán a legenda Blanco se neprosadil.
10. minuta
V zápase JAR-Francie se po slibném úvodu přestalo na hřišti odehrávat cokoliv zajímavého. Jako kdyby ani jeden z týmů nepotřeboval střílet branky, branky, branky.
7. minuta
Ouuuu, chyběl kousek. Uruguyský kanonýr Suárez se ocitl sám před mexickým brankářem a vystřelil křížně k protější tyči. Míč z jeho kopačky zamířil těsně mimo!!!