Neděle 24. září 2023, svátek má Jaromír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Opatření na Bohemians se slávistům nelíbí. Jako za komunismu, zlobí se

Sport

  11:57
PRAHA - Fanoušci slávistických fotbalistů se bouří proti bezpečnostním opatřením, které provázejí nedělní zápas jejich mužstva na Bohemians. Malé derby dvou sousedních klubů z jedné pražské čtvrtě je vyhecované tím, že jde o přímý souboj o záchranu v první lize.

Příznivci Slavie na Letné. foto: MAFRA - Michal Růžička

Když se ve slávistickém dresu či šále usadíte na hlavní tribunu, nemusíte žhavý souboj o záchranu v první lize v případě potíží vidět celý. Mohou za to přísná bezpečnostní opatření, kterými pořádající klub chce zajistit bezpečnost všem divákům.

Utkání je vyprodané, během týdne fanoušci vykoupili všech pět tisíc vstupenek. Slavia dostala 250 lístků do svého sektoru, které se prodávaly na jméno a datum narození. Při vstupu na stadion musí údaje souhlasit s dokladem totožnosti.

Ve volném prodeji si hostující příznivci zakoupili vstupenky i na hlavní tribunu, kde budou společně s fanoušky Bohemians. I kvůli tomu pořadatelský klub přistoupil k nařízením, která se slávistům nelíbí.

"Nechceme eskalovat emoce už před zápasem, ale děláme všechno pro bezpečnost diváků," zdůraznil Tomáš Mutínský, tiskový mluvčí Bohemians.

Fanoušci Bohemians v Ďolíčku.

Slavia na svých oficiálních stránkách zveřejnila pokyny pro fanoušky, které jim zaslali Bohemians. Některé si lze vyložit tak, a slávisté si je tak i vyložili, že mimo sektor hostů nebudou do hlediště vpuštěni fanoušci se symboly Slavie a zároveň se zde nemohou projevovat například při vstřeleném gólu či hostující mužstvo povzbuzovat.

A proto zuří: "To je jako za komunismu. Omezení svobody, bezprecedentní opatření."

Mutínský z Bohemians však tvrdí: "Pořadatelská služba má podle návštěvního řádu právo zasáhnout v případě problémů."

Primárně tedy záleží na chování fanoušků. "Během předchozích rizikových zápasů se Spartou a s Baníkem Ostrava byli na hlavní tribuně i fanoušci hostů a všechno jsme s pořadatelskou službou zvládli," upozorňuje Mutínský.

Podle informací z obou klubů obsadí slávisté pravou krajní část hlavní tribuny, čili sektor A1. Tam nikdo slávistům ve slušném povzbuzování bránit nebude.

"Aby se předešlo konfliktům u vstupu s pořadatelskou službou a policií, žádáme všechny slávisty, aby své suvenýry schovali pouze při průchodu na stadion," oznámili fanouškovský web www.slaviaultras.cz.

Jiná situace může nastat, pokud slávistický fanoušek ve volném prodeji získal vstupenku na severní tribunu, kde během zápasů fandí ultras a skalní příznivci Bohemians. Se slávistickými symboly tam logicky vpuštěn nikdo nebude.

"Apelujeme na naše fanoušky, aby nevnímali přítomnost slávistů jako provokaci nebo záminku k šarvátce. Chovejme se k nim jako dobří hostitelé s respektem a slušností.

Za případné problémy odpovídá pořádající klub a vzhledem k nastavenému metru po nedávných událostech v Ostravě nelze očekávat, že by disciplinární komise Bohemku šetřila. Ze stejného důvodu žádáme fanoušky obou klubů, aby se zdrželi vulgárních vyjádření na adresu soupeře nebo kohokoli jiného," vyzývá Bohemians.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!