19. listopadu 2014 14:06 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Spoušť po slovenských fotbalistech: svázaný muž, alkohol a prostitutky

Slovenští fotbalisté prožívají mimořádně úspěšnou kvalifikaci. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Slovenští fotbalisté prožívají mimořádně úspěšnou kvalifikaci. | foto: Reuters

BRATISLAVA/PRAHA Na Slovensku se řeší pořádný fotbalový skandál. Tamější reperezentanti do 21 let si zpestřili dvě kvalifikační utkání o postup na Euro 2015 pořádně divokým doprovodným programem.

Podle anonymního udání ničili pod vlivem alkoholu hotel v Senci, obtěžovali ostatní hosty a zanechali po sobě spoušť. I když kapitán reprezentace Richard Lásik pro média obvinění popřel, šéf svazu přiznal, že většina z toho je pravda a případ je ve stadiu šetření.

Mladí Slováci prý řádili po zářijové domácí kvalifikaci proti Skotsku i říjnové baráži s Itálií, která Slováky na šampionát konaný v Česku nepustila. „Divoké večírky ve společnosti litrů alkoholu a lehkých žen. Demolování hotelu a obtěžování hostů,“ cituje Nový Čas z anonymního dopisu, který dostalo několik médií i Slovenský fotbalový svaz.

Zdroj: ‚Jediné štěstí, že je na hotelu zamkli’

„Hráči se opíjeli. Trenéři odešli mimo areál, aby nic neviděli a jediné štěstí bylo, že někdo zavřel hotel a hráči nemohli vyrazit do okolních bordelů, na což měli chuť,“ uvádí se dál v dopise. Na vině je prý několik hráčů i členů realizačního týmu.

O skandálu slovenských fotbalistů informuje Denníku Šport na titulní straně.

O skandálu slovenských fotbalistů informuje Denník Šport na titulní straně.

„Aby jim nikdo nepřekážel, svázali pracovníka bezpečnostní služby a připoutali k zábradlí. Pak močili do skleniček v baru, rozkopali pět hotelových dveří, vypili všechno alkoholické, co bylo v dosahu a několikrát využili služeb ochotných děvčat v hotelu i objednaných erotických pracovnic,“ vyjmenoval zdroj.

Tehdejší trenér jednadvacítky Ivan Galád tvrdí, že o takovém chování svých svěřenců nevěděl. „Na srazu se vždy chovali příkladně a to, co dělali po srazu, o tom nemám žádné informace,“ řekl. Předseda svazu Ján Kováčik nicméně potvrdil, že část informací je pravdivých a svaz už se záležitostí zabývá.

ČTK, Lidovky.cz

Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech
Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech

Dětských knih je na trhu velké množství, a tak je někdy složité najít tu pravou, která bude děti opravdu bavit. My jsme vyzkoušeli osm knížek. Podívejte se, jak v testu našich „redakčních“ potomků obstály, a nechte se inspirovat.