13. června 2008 20:23 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Oranjes ovládli skupinu smrti

Ital Toni se prosadil je z ofsajdu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ital Toni se prosadil je z ofsajdu. | foto: ČTK

BERN Další drama ve skupině smrti nemělo vítěze. Rumunsko plní svùj plán tří remíz a body sebralo po Francii i Italùm. A to dokonce hned dvakrát sahalo po vítězství.

Poprvé se ousider skupiny radoval, když Zambrotta totálně zbabral malou domů a Mutu tváří v tvář gólmanu Buffonovi nezváhal. Jenže Itálie po rohovém kopu vyrovnala jen chvilku poté a začínalo se od znova. Ani druhá radost Rumunům dlouho nevydržela. To když střelec první branky Mutu neproměnil přísnì nařízenı pokutový kop. Skupina se tak dál zamotává, protože Rumunsko vyválčilo už druhı bod, zatímco Squadra azzuri má teprve první. 

Podobně je na tom po dnešku i Francie, která podlehla suveréním Nizozmecům a utká se právě s Italy o postup ze skupiny. Zápas Oranjes s Franci byl další lahůdkou šampionátu, branky padaly po skvělých akcích a Oranjes potvrdili, že jsou horký kandidt na titul mista Evropy.

Výsledky:

Itálie - Rumunsko 1:1 (0:0)

Branky: 56. Panucci - 55. Mutu. Rozhodčí: Övrebö - Holen, Randen (všichni Nor.). ŽK: Pirlo, De Rossi - Mutu, Chivu, Goian. Diváci: 30.585.

Nizozemsko - Francie 4:1 (1:0)

Branky: 9. Kuijt, 59. Van Persie, 72. Robben, 90.+2 Sneijder - 71. Henry. Rozhodčí: Fandel - Kadach, Wezel (všichni Něm.). ŽK: Ooijer - Makelele, Toulalan. Diváci: 30.777.

Lidovky.cz