23. listopadu 2008 18:05 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Ostrava prohrála v Olomouci

Hapal se s Boleslaví dočkal výhry a je druhý. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hapal se s Boleslaví dočkal výhry a je druhý. | foto: ČTK

Mladá Boleslav/Ostrava Fotbalisté Baníku dokázali, že jejich výsledky jsou jako den a noc. Dnes prohráli na hřišti Olomouce 2:1 a museli přepustit druhou příčku Mladé Boleslavi.

Hráči Mladé Boleslavi ukončili čtyřzápasovou sérii bez vítězství a v utkání 15. kola první ligy po více než měsíci zvítězili, když dnes porazili Bohemians Praha 1:0. Boleslav však nebyla daleko od další ztráty, protože tříbodový zisk jí přinesl až pět minut před koncem střídající útočník Jakub Řezníček. Středočeši se tak v tabulce dostali na druhé místo, ale Ostrava se na něj může vrátit, pokud alespoň remizuje v Olomouci.

Boleslavská jízda se s blížícím se koncem podzimní sezony zadrhla a nepovedenou sérii Středočeši toužili ukončit se soupeřem, který se letos z návratů ze hřišť soupeřů vrátil s jediným bodem. Duel Boleslavi s Bohemians však jasně naznačil, jak může papírové předpoklady změnit momentální psychické rozpoložení obou týmů.

Na Boleslavi bylo vidět jak poslední výsledky otřásly se sebevědomím jejích hráčů, zatímco Pražané po minulé výhře nad Spartou ve městě automobilů vystoupili hodně odvážně a s favoritem se popasovali ve vyrovnané partii.

Boleslav před zápasem 198 minut nedokázala vstřelit branku a tápání v ofenzivě se promítlo i do dnešního souboje. Boleslav se dočkala spásy až ve chvíli, kdy už na stadionu ve tříbodový zisk věřil málokdo. Pět minut před koncem po nenápadné akci propadl míč mezi stopery Bohemians a střídající Řezníček ve skluzu dotlačil míč za brankovou čáru.

Fotbalisté Mladé Boleslavi po čtyřech zápasech bez výhry uspěli, když v dnešním duelu 15. kola porazili Bohemians Praha 1:0. Vítěznou branku vstřelil v 85. minutě střídající Jakub Řezníček.

Výsledek:
FK Mladá Boleslav - FC Bohemians Praha 1:0 (0:0).

Branka: 85. Řezníček. Rozhodčí: Královec - Zlámal, Kovařík. ŽK: Papadopulos, Procházka, Rajnoch - Grznár, Fenyk, Macháček. Diváci: 3160.

SK Sigma Olomouc - FC Baník Ostrava (1:1)

13. Bolf (vlastní) , 68. Komárek - 26. Svěrkoš. ŽK: Ordoš, Kaščák. Rozhodčí: Kocián - Košec, Teuber. Diváci: 9156.