Pondělí 25. září 2023, svátek má Zlata
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ostravského mladíka Fantiše zkouší v Mnichově

Sport

  15:23
OSTRAVA - Ostravský fotbalista Antonín Fantiš je na krátké tréninkové stáži v Mnichově 1860, který o českého reprezentanta do 21 let jeví zájem. Dvacetiletý útočník nebo záložník stráví s pátým týmem druhé bundesligy tři dny, které mohou napovědět o budoucnosti případných jednání mezi kluby.

Na snímku je Antonín Fantiš z Baníku foto: ČTK

Mnichov 1860, za který dlouhá léta nastupoval bývalý český reprezentant Roman Týce, sledoval Fantiše několik měsíců. "Trenér Alexander Schmidt si chtěl vyzkoušet, jak by mohla vypadat eventuální spolupráce, případně Tondovo začlenění do mužstva," řekl ČTK Stavros Nenos z agentury, která hráče zastupuje. Příbramský odchovanec Fantiš, který dal na podzim tři ligové góly, za Mnichov 1860 nastoupí na poločas v přípravě proti Unterhachingu.

Podle ostravského klubu není případný Fantišův odchod tak žhavý. "Je pravda, že Mnichov nás po sezoně požádal, zda bychom hráče neuvolnili na krátké testy, čemuž jsem vyšli vstříc, ale nedá se vůbec mluvit o tom, že bychom jednali o přestupu. Prostě jsme vyhověli přání klubu, aby s ním mohl pár dnů trénovat hráč, kterého sledují," řekl předseda představenstva Petr Šafarčík.

Podle zákulisních informací si Baník cení Fantiše na milion eur (25 milionů korun). I když klub po předchozím majiteli tíží obrovské dluhy, nové vedení je nehodlá řešit rozprodáváním kádru. "To se opravdu nestane. Jednat se dá samozřejmě o jakémkoliv hráči, ale nikoho se Baník nebude zbavovat pod cenou," uvedl Šafarčík.

Autor: