16. listopadu 2008 19:00 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Ostuda Sparty: Prohrála s Bohemians

Sparta se trápí.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sparta se trápí. | foto: ČTK

PRAHA Krize Sparty rozhodně není zažehnána, dnes si na Žižkově nechala dát od Bohemians čtyři góly, přestože zelení od 25. minuty hráli o desíti. Sparta sama dokázala skórovat jen třikrát, a tak s nováčkem prohrála 4:3.

Bohemians šli do vedení už v osmnácté minutě. O sedm minut později museli do desíti po druhé žluté Lenceviče. Kincl pak zvyšoval na 2:0. Od té doby už Sparta jen dotahovala, na čtvrtý gól Jeslínka už zdrcený tým nedokázal reagovat.

Pokračovala tak v bídném představení favoritů ze soboty.

Fotbalisté Příbrami ve stejný čas porazili Jablonec 2:0. Výhru domácím zařídil kapitán Daniel Huňa, který dal obě branky a s deseti nastřílenými góly se dostal do čela tabulky kanonýrů před slávistu Tomáše Necida. Příbram doma vyhrála čtvrtý zápas za sebou.

Výsledek:
1. FK Příbram - FK Baumit Jablonec 2:0 (0:0)
Branky: 49. a 70. Huňa. Rozhodčí: Kovařík - Pospíšil, Štěrba. ŽK: Huňa - Loučka, Huber, Valenta. Diváci: 2952.

Bohemians Praha - Sparta Praha 4:3 (2:1)
Branky: 18. Macháček, 35. Kincl, 58. Fenyk, 75. Jeslínek - 39. Horáček vlastní, 47. Slepička, 62. Hušek. Rozhodčí: Adam - Košec, Novák. ŽK: Lencevič, Dobeš, Demeter, Belaň - Vacek, Krob. ČK: 25. Lencevič (Bohemians). Diváci: 4500.