Středa 27. září 2023, svátek má Jonáš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Otevřená zpověď prvoligového fotbalisty: Fotbalová liga je „krakatička“

Sport

  6:00
PRAHA - Ve fotbalovém utkání mezi Hradcem Králové a Příbramí se „vyznamenali“ rozhodčí. Nezaslouženě vyloučili domácího hráče a pískli penaltu. A hradeckému záložníkovi Tomáši Malinskému došla trpělivost. „Pak se nesmíme divit, že na tu naši ‚křišťálově čistou‘ Synot ligu chodí tolik lidí jako do houslí,“ napsal na sociálních sítích.

Plzeňský Milan Petržela v souboji s Tomášem Malinským z Hradce Králové. foto: Ladislav Němec, MAFRA

„Aby se něco zlepšilo, muselo by odstoupit strašné kvantum lidí, kteří dnes fotbal řídí. Jinak se do fotbalové politiky nedostanou lidé, kteří nejsou zatížení současným prostředím,“ říká Malinský v­ rozhovoru pro LN. Záložníkovi se nelíbí poměry v první lize a nebojí se o nich veřejně mluvit. Podle něj je důležité, aby hráči vyjádřili nesouhlas, pokud pociťují při zápasech křivdu a bezmoc – tak jako to před několika týdny udělal Milan Baroš (ten český fotbal označil za žumpu – pozn. red.). Pro Baroše pak vlivný funkcionář Roman Berbr požadoval zákaz hraní. Malinský, který si při cestách na zápasy krátí čas četbou o mafiánech, s nadsázkou tuzemskou fotbalovou scénu označil za „krakatičku“. Krakatice je slavný policejní spis, který mapoval prorůstání podsvětí do politiky. Policisté jej založili na konci 90. let.

Předseda fotbalové asociace Miroslav Pelta si myslí, že podobná vyjádření hráčů jsou anarchií. „Podnět máte dát komisi, která jej vyhodnotí. Jedna věc je pravda, druhá fakt, že jsme v prostředí, ve kterém si musíme náš produkt chránit,“ řekl LN Pelta, který si nemyslí, že by se vedení asociace měl chopit někdo z mimofotbalových struktur: „Je těžké, aby někdo vedl fotbal, když nezná tu chemii prostředí.“ Šéfka hráčské asociace Markéta Haindlová fotbalisty hájí s tím, že jim nesmí být odnímáno základní právo svobody projevu.

Otevřený rozhovor s fotbalistou Tomášem Malinským najdete v sobotních LN.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!