27. května 2018 8:00 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Panenka, Vízek a Berger v jednom týmu. Fotbalové legendy podpoří handicapované

Internacionál Ladislav Vízek v dresu Dolních Chaber | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Internacionál Ladislav Vízek v dresu Dolních Chaber | foto: Ondřej NěmecLidové noviny

Havlíčkův Brod  Již po třinácté se v Havlíčkově Brodě odehraje fotbalový turnaj zdravotně postižených SENI Cup. Poprvé bude mít hned tři patrony – Antonína Panenku, Ladislava Vízka a Jana Bergra.

Tři slavné postavy českého fotbalu přijedou do Brodu ve středu 30. května, aby tam na hřišti místního Slovanu nejprve podpořili hráče z 16 zařízení sociálních služeb pro zdravotně postižené a potom se i sami objeví na trávníku v závěrečném exhibičním zápase týmu patronů proti vítězi turnaje. Diváci tak budou mít unikátní příležitost opět vidět společně na trávníku tři legendy, které psaly slavné kapitoly dějin svých klubů i celého československého fotbalu.

„Aktivní kariéru jsem sice už loni ukončil, tady si ale zahraju rád,“ říká Ladislav Vízek. „Na okresní přebor, který jsem ještě loni ve svých třiašedesáti hrál, už však moje kondice nestačí. Tělo mi holt vystavilo stopku – vážím teď hodně přes metrák,“ usmívá se. „Ovšem tenis válím dál a i v golfu pořád patřím v naší partě bývalých hráčů k nejlepším.“

Berger chodí už jen na Duklu

Na SENI Cup se těší i sparťanská legenda Jan Berger, který na turnaj přijede poprvé. „Srdcem jsem sice pořád sparťan, ale pravda je, že na fotbal už douho chodím jen na Duklu, kterou jsem svého času i trénoval. Dostanu od ní permanentku na celý rok a potkávám se tam se samými fotbalisty, pěkně v klidu si můžeme popovídat. Kromě jiných i s Petrem Radou, kterému moc přeju, že se mu po vyhazovu ze Sparty jako trenérovi Jablonce tak daří. Ještě nakonec bude trenérem roku,“ usmívá Honza, který by stejný přístup k bývalým hráčům, jako má Dukla, ocenil i u Sparty.

Na turnaji, který začne v půl desáté dopoledne, budou v průběhu dne hrát a zpívat Heidi Janků a Martin Maxa, hlavní cenu pro vítěze SENI Cupu věnovala Česká televize.

Lidovky.cz

Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?
Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?

Nikdy nelze přesně naplánovat, jak bude porod probíhat. V zahraničí už řadu let fungují porodní domy jako alternativa klasické porodnice a domácího porodu. Jaké jsou přínosy a rizika těchto zařízení?

Najdete na Lidovky.cz