29. července 2015 13:09 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Horváthova nová role: televizní expert. Budu mluvit, jak jsem zvyklý, slibuje

Komentátor Petr Svěcený a fotbalový expert Pavel Horváth si pořizují selfie ve... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Komentátor Petr Svěcený a fotbalový expert Pavel Horváth si pořizují selfie ve... | foto: ČTK

PRAHA Českou fotbalovou ligu zná z posledních let excelentně. Ví, kde jsou přednosti i slabiny jednotlivých týmů - zejména Plzně a Sparty, v nichž naposledy působil. I proto nová sportovní stanice O2 sport a angažovala Pavla Horvátha v roli experta. „Ale v extra odborníka se měnit nehodlám,“ prohlásil.

V červnu se rozloučil s aktivní kariérou a stal se trenérem třetiligových Domažlic. K tomu si nyní Horváth přibral další roli - bude pravidelným hostem ve studiu fotbalových přenosů televize O2 sport, kterou čeká ostrý start 8. srpna.

„Nabídka i celý projekt mi přišly zajímavé,“ řekl čtyřicetiletý bývalý reprezentant.

Absolvoval jste před startem projektu nějaké školení, nebo budete spoléhat na své zkušenosti?
Neabsolvoval jsem nic. Budu spoléhat na to, že mě vedení angažovalo pro to, jaký jsem. Nehodlám se měnit v nějakého extra odborníka, abych se vyjadřoval tak, jak to pro mě není obvyklé. To bych určitě nechtěl. Chtěl bych si zachovat svoji tvář a přidat nějaký postřeh, který pro fanouška může být zajímavý.

Obvyklý je pro vás ale humor. Bude patřit i do této role?
Jistě, pokud v zápase budou situace, které budou stát za to, abych je fanouškům připomněl, nebo o nich promluvil. To je jedna z věcí, kvůli kterým mě možná angažovali.

Sledoval jste nějaké zahraniční vzory?
Zahraniční studia vídám, čtu blogy bývalých hráčů. Záleží pak na každém individuálně, jak který hráč působí. To bude i můj případ. Nechci se nějak moc měnit. Už jsem starší, ale pokud budou situace, které mě pobaví, tak myslím, že pobaví i fanoušky. A pokud je dobře popíšu, tak by to mohlo být dobré.

Komentátor Petr Svěcený (vlevo) a fotbalový expert Pavel Horváth ve studiu...
Fotbalový expert Pavel Horváth ve studiu nového kanálu O2 Sport v pražské O2...

Lákalo by vás věnovat se této profesi naplno?
O tom jsem nepřemýšlel. Ale nabídka přišla, přišla mi zajímavá, i celý projekt je pro sportovní veřejnost podle mě hodně zajímavý. Oslovilo mě to, tak jsem na to kývnul a doufám, že to bude fungovat.

Využijete toho, že přicházíte do kontaktu s hráči?
Asi by byla chyba, kdybych to nevyužíval. Myslím si, že to je normální. Se spoustou kluků z české ligy se znám, do Premier League asi nikomu volat nebudu. Je to určitě výhoda a pokud to nebudou informace úplně interní, tak by byla škoda je nevyužít. Podle mě to každý fanoušek uvítá, pokud jsou ty informace zajímavé a je to něco výjimečného, co fanoušek při pohledu na televizi vidět nemůže.

Jak půjde skloubit práci v Domažlicích a roli televizního experta?
Uvidíme, čas bude v tomhle ohledu největší nepřítel. Doma hráváme v sobotu dopoledne, takže nedělní zápas bych měl stíhat. Obecně se málo zápasů ČFL hraje v neděli, takže českou ligu bych stíhat měl.

on