Čtvrtek 8. prosince 2022, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Pavel Horváth, osobnost ligy, si odvezl koňmi deset sudů piva

Sport

  15:28
PLZEŇ - Deset sudů plzeňské jedenáctky si odvezl z Plzeňského Prazdroje fotbalový záložník prvoligové Plzně Pavel Horváth, jehož kluby vybraly letošní Osobností Gambrinus ligy. Povozem taženým koňmi měl vyjet jen před bránu pivovaru, ale nakonec odmítl z kozlíku slézt a odvezl si padesátilitrové sudy až na stadion FC Viktorie, kde si je schoval do garáže naproti tribuně.

Pavel Horváth se sudy piva. foto: ČTK

Polovinu piva rozdá fanouškům a zbylou si nechá pro svoji potřebu, řekl plzeňský kapitán, který slaví své šestatřicáté narozeniny. "Naposledy jsem seděl na kozlíku v devíti letech na Šumavě, odkud pocházejí tátovi rodiče a strejda tam měl statek," dodal. Při jízdě po největší plzeňské magistrále od pivovaru ke stadionu lidé Horvátha nepoznávali, protože byl schovaný pod plachtovou stříškou. "Děkuju paní Míčové, že mi svěřila vyjet aspoň z pivovarské brány," dodal.

Polovinu piva dostanou fanoušci, Prazdroj k nim má ještě něco přidat. "Nevím, jestli to bude před zápasem se Slavií (v pondělí). Druhou půlku zužitkuju sám, jednak s šatnou a jednak ze známými, jimž jsem určitou část slíbil. Sud určitě sám celý nevypiju," uvedl Horváth. Když si jde sednout do restaurace, tak si dá nejraději desítku Gambrinus. "Ale nikdy jich nevypiju deset nebo víc; čtyři pět půllitrů už je hodně," dodal Horváth s tím, že s pivem po zápase se dobře usíná.

Pavel Horváth se sudy piva.

"Pavel byl dobrej kočí. Jel dopředu a držel směr. Mluvil hodně, ale chvílemi to byla taková rychlost, že ani nemohl," řekla Jana Míčová, která převzala tradici slavného rodu plzeňských povozníků Šůsů. Její osmiletá Bajka a Barna jsou mezi Plzeňany známé. Míčová popisovala Horváthovi péči o koně, on jí ofsajd a podepsal jí foto pro synovce. Horvátha mrzí, že Plzeň ve středu vypadla v poháru s Mladou Boleslaví.

"Zápas jsme měli zvládnout, ale těšíme se na Slavii a věříme, že doma vyhrajeme a budeme si dále snít sen (o titulu)," dodal. Pro Horvátha je jarní hra Slavie velkým a příjemným překvapením. Poslední tři domácí zápasy Plzně budou mít díky mobilním tribunám za bránami ještě lepší atmosféru, protože lidé budou daleko blíž hřišti.

Pavel Horváth se sudy piva.

"Věříme, že to (přestavbu stadionu) o letní pauze stihnou a že tady budeme hrát předkolo evropské soutěže," dodal Horváth. Loni se stal osobností ligy kamarád Pavla Horvátha Tomáš Řepka. "Těch osobností je víc a letos to padlo na mě," uvedl. "Vyhlášení Osobnosti Gambrinus ligy bylo už v únoru, ale předání piva jsme nechali až na super počasí. Načasovali jsme ho před zápas se Slavií. Pavel to uvítal, protože má dneska narozeniny a říkal, že to pivo užije," řekl Jan Kovář z Prazdroje.

Osobnost se vyhlašuje od roku 1997, odkdy je Gambrinus hlavním partnerem nejvyšší fotbalové soutěže a české reprezentace. Ročně dává pivovar do fotbalu desítky milionů korun ročně. Prazdroj má nyní smlouvu od roku 2008 do 2014. Od loňska má nový projekt Kopeme za fotbal, který podporuje fotbal i na nejnižší úrovni, do kterého je zapojeno 408 týmů.

Autor:

Mohlo by vás zajímat