Neděle 3. prosince 2023, svátek má Svatoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Pavel Nedvěd bude přednášet na lékařském kongresu FIFA, trénování jej neláká

Sport

  13:25
TURÍN/PRAHA - Fotbalový internacionál Pavel Nedvěd bude v sobotu 17. října na lékařském kongresu mezinárodní federace FIFA v Curychu přednášet o prevenci úrazů ve fotbale. Někdejší reprezentační záložník předvede soubor cviků, díky kterým během své kariéry neměl žádné dlouhodobější zranění.

Slavný fotbalista Pavel Nedvěd foto: Lidové noviny

Nedvěd si po letním ukončení kariéry zatím plnými doušky užívá života sportovního "důchodce". Přestože zcela vypadl z fotbalového režimu, příliš nezahálí. "Je to zvláštní, ale stále mám málo času. Hodně se snažím věnovat rodině, zařizuji řadu věcí, na které nebyl během kariéry čas, a také samozřejmě chodím na golf," svěřil se fotbalista, který proto ani neplánuje, že by v nejbližším období našel svoji novou roli.

Nehodlá se stát ani asistentem v Juventusu, jak o tom živě spekulovala italská média. "Na kamarády jsem se byl sice v kabině podívat, nabídka zde existuje, ale podle mého to není cesta pro mě. Svoji budoucnost u fotbalu vidím trochu jinde," uvedl Nedvěd, jenž ani nepomýšlí na návrat k aktivní kariéře. "Čtyři měsíce jsem nehrál, to již nepřipadá v úvahu," okamžitě utnul dohady, že ho to stále více táhne zpátky na hřiště.

Jedinou fotbalovou aktivitou v současné době je právě jeho účast na blížícím se kongresu FIFA, kam ho pozval krajan Jiří Dvořák, předseda lékařské komise. Nedvěd se na tuto spolupráci zjevně moc těší. "Před časem mě pan Dvořák oslovil s tímto projektem, což mě zaujalo. Měl bych mluvit o tom, co jsem dělal celý život a co mně hodně pomáhalo od zranění. Pan Dvořák se nyní systém cviků snaží rozšířit do celého světa," nastínil Nedvěd, co je podstatou projektu.

Sám se s rozcvičkou, která je jakousi formou strečinku, setkal už v mládežnickém věku. "Naučil mě to v Plzni trenér Žaloudek a po celou kariéru jsem to bral jako samozřejmost, kterou jsem vždy začínal trénink. Byl to takový automatismus, který se ukázal v mém případě jako velmi účinný," naznačil Nedvěd, že i po kariéře může předávat zkušenosti, které mu v juniorském věku vštípil proslulý plzeňský kouč.

Autor: