Pátek 8. prosince 2023, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Pekhart jde hostovat do Southamptonu

Sport

  16:33
LONDÝN - Útočník fotbalové reprezentace do 21 let Tomáš Pekhart v Anglii mění působiště. Po dvou letech na čas opouští Tottenham a odchází na roční hostování do druholigového Southamptonu, kde by měl devatenáctiletý hráč dostávat víc šancí než v hvězdami nabitém mužstvu "Kohoutů". Tam Pekhart hrál spíše jen v rezervním celku mezi mladíky.

Pekhart v dresu jedenadvacítky. foto: ČTK


"Jsem rád, že mi Southampton vyšel. Chtěli mě, dají mi určitě šanci a můžu se tam zviditelnit," řekl Pekhart. Southampton je tradiční anglický klub, ale v posledních letech se marně pokouší o návrat do nejvyšší soutěže, kterou opustil v roce 2005. V minulé sezoně zde působili i čeští záložníci Rudolf Skácel s Mariem Ličkou. Druhý jmenovaný však přestoupil do ostravského Baníku a Skácel je údajně také na odchodu. 


Southamptonu se ale vstup do soutěže nepovedl, ze tří zápasů vyhrál jeden, dvakrát odešel poražen a patří mu až šestnácté místo. "Ale ambice mají veliké, to mě také hodně láká. Navíc na každý zápas tam chodí třicet tisíc lidí," dodal Pekhart, v jehož smlouvě je i klauzule o tom, že se do Tottenhamu může vrátit dříve než před skončením sezony. Pekhart, v jehož sbírce úspěchů jsou stříbrné medaile z loňského mistrovství světa hráčů do dvaceti let a mistrovství Evropy z roku 2006, Tottenham opustil hlavně proto, aby měl zápasovou vytíženost.

V Tottenhamu, kam odešel z pražské Slavie jako šestnáctiletý před dvěma lety, se totiž šance v soutěžním utkání v prvním týmu zatím nedočkal. Přes velkou konkurenci v podobě Robbieho Keana, Dimitara Berbatova či Darrena Benta se neprosadil, i když v rezervním mužstvu v obou sezonách platil za jednoho z nejlepších kanonýrů. "Ale teď pro mě bude lepší, když se budu otrkávat v dospělém fotbale. Druhá liga je hodně náročná soutěž, bude to
pro mě velká škola, ve které se můžu zlepšit," věřil Pekhart.

Na začátku sezony se chce udržet ve formě. I proto, že brzy jej čekají i klíčová utkání s reprezentační jednadvacítkou. V ní je Pekhart nejlepším střelcem, v osmi zápasech se trefil šestkrát a trenéři by na něj měli hodně spoléhat i v posledních dvou zápasech v Turecku a proti Ukrajině. V nich si mladí Češi budou chtít zajistit postup do listopadové baráže, v níž se bude bojovat o postup na mistrovství Evropy v příštím roce. "Hodně mi na reprezentaci záleží. I proto je dobře, že jdu teď do Southamptonu, kde budu, doufám, pravidelně nastupovat," podotkl rodák ze Sušice.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!