Čtvrtek 23. ledna 2020svátek má Zdeněk -2 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Pelta chce národní stadion v Edenu, brzo oznámí nového sponzora pro ligu

Bude stadion v Edenu tím Národním? | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bude stadion v Edenu tím Národním? | foto: Mafra - Dan Materna

PRAHA Předseda Fotbalové asociace ČR Miroslav Pelta už neuvažuje o výstavbě nového národního stadionu, ale o navýšení kapacity pražského Edenu. Na středečním setkání s novináři také prohlásil, že je spokojen s podmínkami rámcové smlouvy o osamostatnění první a druhé ligy. Na dobré cestě podle něj je hledání nového sponzora pro nejvyšší soutěž.

„Pan Tvrdík před časem avizoval, že čínský majitel Slavie chce vstoupit do stadionu, proto s ním jednáme o možném zvednutí tribun o jedno patro, abychom měli kapacitu přes třicet tisíc,“ řekl Pelta. „Nezatížili bychom státní rozpočet a navíc mít stadion, který by se vyprodal na dva, tři zápasy ročně, by nebylo rentabilní,“ uvedl.

„Eden má také jedno velké plus, protože si získal obrovské renomé UEFA,“ připomněl Pelta, že ve Vršovicích se mimo jiné hrál v roce 2013 Superpohár mezi Bayernem Mnichov a Chelsea a také se tam loni konalo mistrovství Evropy hráčů do 21 let. „Kdybychom zvedli kapacitu, tak mým pracovním snem je získat finále Evropské ligy,“ dodal.

Podle Pelty by navíc nemuselo skončit jen u Edenu, rád by měl další třicetitisícový stadion v Brně. „Zaslouží si to, protože Zbrojovka má obrovský potenciál,“ prohlásil funkcionář.

Pelta uvedl, že je spokojen s podmínkami rámcové smlouvy o osamostatnění první a druhé ligy, ke kterému dojde od příští sezony. Soutěže bude místo FAČR řídit Ligová fotbalová asociace, která navíc za dva roky bude mít na starost i prodej televizních práv a marketing. Asociaci za to bude ročně posílat sedm milionů korun.

„Je to taková zpětná vazba na úrovni krajů, z nichž každý dostane půl milionu korun. Je to dobrá investice, protože abychom měli profesionální hráče, tak musíme mít na krajské úrovni peníze na jejich výchovu,“ prohlásil Pelta.

Podle svých slov by brzy mohl oznámit jméno nového sponzora pro nejvyšší soutěž, kterého hledá od ledna, kdy Synot oznámil, že kvůli loterijnímu zákonu spolupráci s fotbalem ukončí.

„Jednání probíhají na české i zahraniční úrovni a mám z toho dobrý pocit. Začátkem dubna by mohlo být jasno,“ řekl Pelta. „Cítím, že název ligy má hodnotu a je to velká příležitost pro firmy, které se chtějí prosadit na území České republiky,“ dodal.

Premium

Tři roky od věznění v garáži. Daniel dnes pracuje a stará se o miminko

Daniel Příhoda, jehož v roce 2016 věznil s jeho tehdejší přítelkyní Zdeněk... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Daniela před několika lety unesli. I s jeho kamarádkou Janou. Věznili je několik dní ve speciálně upravené garáži. Dnes...

Premium

Vím, že to zní šíleně. Vítěz StarDance popsal, jak se naučil žít s bolestí

Dominik Vodička a Veronika Khek Kubařová - vítězové 10. ročníku taneční soutěže... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Držitel letošní prestižní Ceny Thálie, tanečník Dominik Vodička, má letos neuvěřitelně nabitý program. Vedle zkoušení a...

Premium

Neustále se mě ptají na honorář, říká „holčička“ z reklamy s prasátkem

Sandra Flemrová (Plzeň, 2. prosince 2019) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tak nám ta malá holčička z prasátkové reklamy na kofolu trochu povyrostla. Už jí je dvacet, jmenuje se Sandra Flemrová...