5. června 2018 10:45 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Pelta se může smát. Jablonec dostal výjimku na kapacitu a bude hrát Evropskou ligu doma

Fotbalisté Jablonce by měli hrát Evropskou ligu na svém stadionu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fotbalisté Jablonce by měli hrát Evropskou ligu na svém stadionu. | foto:  Michal Růžička, MAFRA

JABLONEC NAD NISOU Fotbalový Jablonec se přiblížil tomu, aby v příští sezoně mohl hrát skupinu Evropské ligy na vlastním stadionu. Evropská fotbalová unie UEFA třetímu celku uplynulého ročníku první ligy udělila výjimku ohledně divácké kapacity, severočeský klub však musí splnit i další podmínky.

Minimální kapacita stadionů pro domácí zápasy ve skupině Evropské lize byla stanovena na 8000 míst. Na jabloneckou Střelnici se momentálně vejde 6108 fanoušků, ale klub obdržel od UEFA výjimku.

V Jablonci dál pracují na dalších bodech, který musí splnit. 

Trenér Petr Rada
Jablonec nad Nisou, 31. 3. 2018, liga Fk Jablonec nad Nisou vs. Bohemians Praha

„Od sociálních zařízení, infrastruktury stadionu, zázemí pro novináře a televizní štáby atd. Děláme maximum pro to, abychom mohli hrát domácí zápasy ve skupině Evropské ligy u nás na Střelnici,“ řekl pro klubový web tiskový mluvčí Jablonce Martin Bergman.

ČTK
J. Páník Stadiony pro... 14:36 5.6.2018

TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat
TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat

Maminky z eMimina otestovaly nové plenky Pampers z řady Premium care. Nejmenší miminka i větší batolata je podrobila důkladnému zkoumání. Prošly Pampersky zátěžovým testem?