12. prosince 2013 19:00 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Pelta uvítal Vrbu. Chce od něj postup na Euro i mistrovství světa

Miroslav Pelta | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Miroslav Pelta | foto: ČTK

PRAHA Šéf Fotbalové asociace České republiky Miroslav Pelta uvítal trenéra Pavla Vrbu u fotbalové reprezentace. A hned mu určil cíle "Musíme postoupit na mistrovství Evropy. A pak na mistrovství světa," řekl Pelta.

Česko má kouče, kterého si přáli fanoušci i lidé z vedení. "Jsem rád, že jsme se tady sešli v tomto složení," prohlásil Pelta na mimořádné tiskové konferenci, na jejímž konci Vrba podepsal smlouvu do 31. prosince 2017. Asociace pak ještě může využít dvouleté opce.

Jak těžké bylo trenéra Vrbu získat?
Jednoduché to nebylo. Jeho úspěchy nemají obdoby. Teď máme nejlepšího trenéra, kterého jsme si všichni přáli. A jsem rád, že i jeho odchod z Plzně měl hlavu a patu.

Bylo složitější jednáním s trenérem, nebo s plzeňským majitelem Tomášem Paclíkem?
Nebylo to o tom, s kým bylo něco těžší. Veškeré rozhodovací procesy v příběhu měl trenér Vrba, který měl ve smlouvě klauzuli, která mu umožňovala, že může k reprezentaci odejít. Od začátku bylo zřejmé, že majitel si přál, aby ji nevyužil. Šlo o to, jak se trenér rozhodne, jestli tu výzvu přijme a bude k reprezentaci chtít. Nešlo o to, jestli Pelta porazí Paclíka, to vůbec ne.

Pavel Vrba.

Trenér Plzně Pavel Vrba.

Proč jste trenérovi dal smlouvu, jejíž délka je v Česku neobvyklá?
Rozhodli jsme se pro koncepční řešení. Myslím si, že dvě kvalifikace jsou pro spolupráci minimem. Moc bych si přál, abychom společně prožili minimálně ty čtyři roky. Když člověk nastartuje koncepční řešení, tak na to potřebuje roky, ne měsíce.

Už jste Plzni zaplatil odstupné? Mluvilo se o osmi milionech korun.
Je to vyřešené.

Měl jste ve výkonném výboru opozici? Protestoval někdo proti tomu, že je to hodně peněz?
Opozice nebyla žádná, všichni přítomní byli pro, všichni měli radost. Jestli jsme v něčem byli jednotní, tak v tom, že jsme si přáli Pavla Vrbu.

Pomůže vám jméno Vrba i pro vyjednávání se sponzory?
Je to pozitivní signál. Sponzoři jsou smutní, že jsme nepostoupili na mistrovství světa. Jednáme o prodloužení smluv a všichni věříme ve světlou budoucnost.

Brazílie hledá v Evropě soupeře pro červnový přípravný zápas těsně před šampionátem. Na kolik je reálné, že si vybere Česko?
Myslím si, že nás to mine, což je samozřejmě škoda. Prověřovali jsme to a Brazílie úzce komunikuje se Srby.

Miloslav Novák, mih

Advantage Consulting, s.r.o.
CNC OBRÁBĚČ

Advantage Consulting, s.r.o.
Olomoucký kraj
nabízený plat: 20 000 - 30 000 Kč